sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Didelė tikimybė, kad jūsų kavoje yra maltų tarakonų
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Įspėjimas: perskaitę šį straipsnį galite nebenorėti pirkti maltos kavos.

Daugelis mūsų, neturinčių kavamalės ar kavos aparato, kuris sumala pupeles, perka paprasčiausią maltą kavą - taip ir pigiau ir praktiškiau.  

Vis dėl to, daliai žmonių tokia kava sukelia alergiją - paaiškinimas kodėl taip yra pasišlykštėti privers kone kiekvieną.  

Alergiją sukelia malti tarakonai, pasimaišę tarp malamų kavos pupelių.  

Montanos universiteto biologijos profesorius Douglas Emlen pirmiausia apie savo atradimą pranešė dar 2009 metais, pristatydamas savo tyrimą apie mėšlavabalius.  

Jis prisiminė, kaip jam apie tarakonus pasakojo jo profesorius, kai pats D. Emlen dar buvo studentas. Jis su profesoriumi keliavo per visą šalį, o šis buvo priklausomas nuo kofeino, tačiau kavą gėrė tik ten, kur ji buvo gaminama tik iš šviežių pupelių.  

D. Emlen teigimu, kavos ieškodami jie dažnai iššvaistydavo iki 45 minučių, be to, išsukdavo iš kelio: „atsimenu kaip jį griaužiau dėl to, kad taip švaistėm laiką, kad tik patenkintumėm jo priklausomybę, nes kavos jam reikėjo kas kelias valandas.  

Tada jis man pagaliau paaiškino, kodėl gali gerti tik šviežiai maltų pupelių kavą - tai dėl tarakonų”.   Profesorius, dėstydamas entomologiją iš metų į metus, taip dažnai dirbdavo su tarakonais, kad tapo jiems alergiškas.

Jis negalėjo paliesti šio vabalo, nes jam išsyk prasidėdavo alerginės reakcijos - tokios pačios ėmė prasidėti ir jam geriant maltą kavą iš parduotuvių.  

Jis teigė, kad mažai kas gali būti padaryta tam, kad vabzdžiai būtų atkirti nuo kavos, tad jie dažnai sumalami kartu su pupelėmis.  

JAV reglamentuota vabzdžių ir vabzdžių išmatų norma maltoje kavoje - 10%.

2019 10 22 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt