ketvirtadienis, spalio 22 d.
Didžiosios Joninės Londone: „Svarbiausia – draugiškumas” (atnaujinta foto)
tiesa.com

Bene didžiausias lietuviškas šios vasaros renginys Londone – jau startavo. Į Didžiąsias Jonines plaukia šimtai lietuvių, iš milžiniškos scenos su dviem ekranais sklinda muzika, pardavėjai noriai pilsto šaltą lietuvišką alų.

Čia susijungia geriausios lietuviško muzikos festivalio lauke tradicijos. Penkiolika žinomiausių Lietuvoje ir kuriančių čia, Anglijoje, atlikėjų jau vienas po kito šturmuoja Londono sceną.

Su Londono lietuviais pirmieji pasisveikino renginio vedėjai Mantas Stonkus ir Džiugas Siaurusaitis.

Muzikinę renginio programą lietuviškomis ir angliškomis dainomis pradėjo Londone kurianti Viktorija Faith.

Į Hainlaut Forest Country parką pasipuošusios rožinėmis taškuotomis suknelėmis kaukšėjo „Pinup girls”  merginos, laukdamas kitų atlikėjų už scenos mindžikavo prodiuseris Martynas Tyla.
 

„Kiek čia daug žmonių? O ar turime merginų?” – su publika sveikinosi „Pinup girls”, kurioms šiek tiek trūko lietuviškų šypsenų.

[480]

[477]

[478]

[502]

Joninių koncertas tęsis iki vėlaus vakaro, scenoje pasirodys „69 danguje”, Soliaris, Linas Adomaitis, „Išjunk šviesą”, šiemet „Eurovizijos” žiūrovus apžavėjusi Monika Linkytė, kuri noriai susirinkusiesiems dalino autografus, jos mokytojas, taip pat labai sėkmingai anksčiau „Eurovizijoje” pasirodęs Donatas Montvydas. Scenoje vietą užims ir „ŽAS”, „Biplan”, „Lemon Joy”, „Erny N”, „Paule Pure”, Hilton Caswell.

[473]

[476]

[481]

[482]

[483]

[484]

[485]

[503]

Vaikus, kuriems įrengta atskira žaidimų zona su pripučiamais tramplynais, linksmino ir „Tele Bim-Bam” bei Neringa.

[475]

[494]

Didžiuliame lauke prieš sceną – dar likę šiek tiek vietos pasitiesti neperšlampamam pledui arba, paėmus pavyzdį iš gudresnių šeimų – pasistatyti mažas palapines.

Tokioje palapinėje įsikūręs Andrius Gersimavičius iš Londono sakė linksminsis, kol leis oras.

„Labai fainai, antri namai čia. Mes ruošiamės pabūti kuo fainiau, su vaikais, atsipūsti, atsiplaiduoti – labai fainai,” – su „Tiesa” įspūdžiais dalinosi aštuonerius metus Londone gyvenantis lietuvis.

Anot jo, lietuviškos Joninės privalo turėti vieną vienintelį atributą: „draugiškumą, kad muštynių nebūtų, nieko.“

[504]

Ištroškusiems – atšaldytas alus, tad godžiai žiūrėti į kaimyno taurę nereikės. Išalkusiems – ant iešmų pamauti šašlykai. Labiau tradicinio skonio mėgėjams: garuoja cepelinai ir bulviniai blynai, festivalio dalyviai zuja su keptos duonos lėkštėmis.

„Puikus renginys. Pirmą kartą per devynerius metus Anglijoje vėl švenčiu Jonines, nes mano vyras – nebuvęs Joninėse, tad norėjau jam parodyti, kaip švenčiame”, - lietuvišku alumi vyrą vaišino Jurgita Masaro.

[472]

[498]
 
[499]
  

Šalimais net ir su įtvaru ant kelio linksmai trepsėjo Ligita Mylėnienė su draugų kompanija iš Heistingso.

„Kaip smagu lietuviško kažką turėti čia, labai smagu. Nepasakyčiau net, kad esu Londone. Grynai – kaip Lietuvoj jaučiuosi,” – džiaugėsi moteris ir vylėsi, kad kitąmet festivalis vyks arčiau namų.

Didžiųjų Joninių rengėjai tikisi, kad šiandien vasaros lygiadienio šventėje linksminsis mažiausiai penki tūkstančiai dalyvių.

[486]

[487]

[488]

[489]

[490]

[491]

[492]

[493]

[494]

[495]

[496]

[497]

2015 06 21 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt