pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Dirigentui Vytautui Lukočiui įteiktas Suomijos „Saimaa ilmiö“ apdovanojimas
tiesa.com
facebook nuotrauka

Rugsėjo 5 dieną Lapenrantos (Suomija) miesto orkestrui minint 110-metų jubiliejų, dirigentui Vytautui Lukočiui įteiktas Saimaa regiono fenomeno apdovanojimas bei Lietuvos ambasadoriaus Suomijoje Valdemaro Sarapino padėkos raštas.

Nuo 2016 metų Lapenrantos miesto orkestrui vadovaujantis Vytautas Lukočius prisidėjo prie šio regiono matomumo. Jo vadovaujamas kolektyvas tapo vienu iš įdomiausiu muzikos reiškinių regione, pritraukiančiu vis daugiau jaunimo ir plečiančiu savo klausytojų ratą.

Meno vadovo ir vyriausiojo dirigento aukšto lygio klasikinės, pramoginės ir bažnytinės muzikos koncertai pasuko orkestro meninę srovę nauja kryptimi. V. Lukočius taip pat atsiskleidė kaip puikus orkestro aranžuotojas ir pianistas.

Atsiimdamas apdovanojimą V.Lukočius padėkojo publikai už meilę muzikai, kuri yra neatsiejama orkestro sėkmės dalis. Ambasados atstovas, įteikdamas padėkos raštą, pasidžiaugė aktyvia maestro menine veikla, Lietuvos-Suomijos kultūros ryšių plėtojimu, Lietuvos vardo garsinimu užsienyje.

Padėkodamas už sėkmingai įgyvendintą bendrą ambasados ir orkestro projektą 2018 metais Lietuvai minint Nepriklausomybės 100-ąsias metines, palinkėjo kūrybiškumo ir sėkmės ateities projektuose. Per savo karjerą Vytautas Lukočius yra dirigavęs daugybei kamerinių bei simfoninių orkestrų.

2006 metais jis laimėjo Suomijos „Jorma Panula“ dirigentų konkursą ir nuo to laiko dirigavo beveik visiems profesionaliems Suomijos simfoniniams orkestrams. Saimaa regiono fenomeno apdovanojimas skiriamas menininkams, prisidedantiems prie kultūros sklaidos ir Rytų Suomijos regiono garsinimo.

2019 09 11 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt