trečiadienis, liepos 6 d.
Dizaineris J. Statkevičius pirmą kartą prabilo apie skandalą prasidėjus karui Ukrainoje: tapau tautos priešu
Alfa.lt
BNS Foto
Juozas Statkevičius

Dizaineris Juozas Statkevičius dalyvavo Aurimo Kamantausko tinklalaidėje „Kamantinėjimai“, kur prakalbo apie prasidėjus karui Ukrainoje plačiai nuskambėjusį skandalą, dėl to prarastas redaktoriaus pareigas žurnale „L'Officiel Lithuania“ ir visuomenės reakcijas.

Tinklalaidės vedėjo paklaustas apie lemtingą įrašą intagrame, J. Statkevičius teigė, kad yra „prieš karą“ ir neslėpė nusivylimo, jog dirbant 30 metų, per vieną valandą viskas gali drastiškai pasikeisti.

„Visi žino, kad aš kiekvieną savaitę dėsčiau Muzikos ir meno akademijoje kostiumų istoriją, visi žino, kad aš buvau vyriausiasis redaktorius žurnale „L'Officiel Lithuania“, kuo aš labai džiaugiausi. Na, bet tai jau pamirštas etapas. <...>

Atsikėlus gražų sekmadienį, kai švietė saulė, paprastai feisbuke ar instagrame išmeta nuotrauką, ką tu darei praeitais metais tuo pačiu metu. Ir aš sėdiu kažkur Palangoje su cigarete. Aš tiesiog rašau: happy, puiki diena ir tt. O kad per televiziją rodė rusiškas žinias, tai parašiau: stop tv, no propaganda. Aišku, turbūt reikėjo parašyti: stop rusų propagandai. <...>

12 valandą dienos įmečiau tą nuotrauką, o jau 14 valandą tapau tautos priešu“, – skandalą komentavo J. Statkevičius.

Pilną pokalbį su dizaineriu galite pamatyti čia:

Alfa.lt primena, kad tik prasidėjus karui Ukrainoje garsus dizaineris pasidalijo asmenuke, prie kurios parašė šias grotažymes: „Happy day; happy; relax; no TV; no propaganda; no panic; relax; best to dream“ (liet. laiminga diena; laimingas; atsipalaidavimas; jokios televizijos; jokios propagandos; jokios panikos; atsipalaidavimas; svajonės).

Šis žinomo vyro pasisakymas internete sukėlė pasipiktinimo bangą, o dėl kilusio skandalo J. Statkevičius nusprendė pasitraukti iš „L'Officiel Lithuania“.

Apie tai dizaineris skelbė instagrame (įrašas šiuo metu yra ištrintas):

„Esu už Ukrainą ir prieš Rusijos agresiją. Esu kategoriškai prieš rusų TV skleidžiamą propagandą. Bet suprasdamas žmonių nepasitenkinimą atsistatydinu iš „L‘Officiel Lithuania“ vyriausiojo redaktoriaus pareigų“, – socialiniame tinkle skelbė J. Statkevičius.

2022 05 04 14:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt