šeštadienis, gegužės 8 d.
Dorota Dovda išmoko anglų kalbos internetu per 1 mėnesį
tiesa.com

– Sakote, kad anglų kalbą internete galima išmokti per mėnesį? – Aš sakau, kad išmokti susikalbėti anglų kalba galima išmokti per mėnesį. Mokau internetu tik tų kalbų, kurias pati moku.

Todėl susikalbėti norvegų, italų, ispanų, vokiečių kalbomis taip pat galima išmokti internetu per mėnesį. Žmonės dažnai nemato skirtumo tarp apibrėžimų – išmokti anglų kalbą ir išmokti susikalbėti anglų kalba. Išmokti susikalbėti angliškai gali užtrukti iki 3 mėnesių turint specialistą šalia savęs. Neturint – iki 3 metų, ilgiau arba niekada. Išmokti laisvai diskutuoti, tarkim, anglų kalba užtrunka iki 1 arba 2 metų – turint žmogų, kalbantį bent penkiomis užsienio kalbomis. Jei neturite šalia specialisto – galite niekada ir nepasiekti tokio lygio, kai gebėsite laisvai reikšti mintis. Nesvarbu, ar anglų

kalbos mokysitės kursuose, per „Skype“, ar internetu. Tam reikia ypatingų žinių, kad sugebėtum pakelti vidutinį lygį iki akademinio. Tokią patirtį ir tiek žinių turi tik tas anglų kalbos mokytojas, kuris matė ugnį ir vandenį, kai savarankiškai mokėsi užsienio kalbos dieną ir naktį.

– Kaip?

– Žmonės dažnai galvoja, kad reikia turėti daug laiko. Daug laiko reikia turėti tiems, kurie nežino, kaip mokytis anglų kalbos. Jeigu turi šalia savęs anglų kalbos specialistą – tas žmogus žinos, kaip tave išmokyti anglų pagrindų ir panaudoti visą tavo turimą laisvą laiką. Svarbu suvokti, kad išmokti susikalbėti angliškai yra lengva, jeigu turi gerą anglų kalbos mokytoją, kuris išmokys mąstymo technikų. Jeigu neturi gero anglų kalbos mokytojo – gali daryti ką nori, bet po mėnesio angliškai nė sakinio negalėsi pasakyti. Todėl aš džiaugiuosi, kad mokinių atsiliepimai apie Dorota Dovda yra tik patys geriausi. Mokiniai dažnai siunčia atsiliepimus iš įvairių šalių, kokie jie laimingi, kad pagaliau pavyko susikalbėti angliškai svetimoje šalyje. Pavyko susirasti darbą, uždirbti daugiau pinigų ir jaustis pagaliau laimingesniu, visaverčiu žmogumi.

– Kas yra užsienio kalbų specialistas?

– Tai žmogus, mokantis daugiau nei penkias užsienio kalbas. Neskaičiuojant tų, kurias moka nuo gimimo. Aš pati moku rusų, lenkų, lietuvių kalbas nuo gimimo. Per gyvenimą savarankiškai išmokau anglų, norvegų, italų, ispanų, vokiečių kalbas. Šiuo metu mokausi ir kitų užsienio kalbų, bet kol kas neišsiduosiu kokių. Patys pamatysit. Kol kas mano mokiniai sėkmingai mokosi anglų kalbos internetu. Yra tokių, kuriems reikia skubiai išmokti ir norvegų kalbą internetu ar kitų kalbų: ispanų, vokiečių, italų. Todėl jiems mano mokymai pats geriausias variantas. Sutaupo laiko, išmoksta ir turi šalia patarėją, kuris tikrai žino, ką, po ko ir kaip daryti.

– Kaip įmanoma išmokti tiek kalbų ?

– Visų pirma, norintis išmokti anglų kalbą žmogus privalo nustoti įsivaizduoti, kad jeigu išmoktų anglų atmintinai, tai jau tikrai išmoktų kalbą. Ne viską gali išmokti atmintinai. Net jeigu būtum robotas ir galėtum vos pervertęs žodyną mintinai mokėti visus angliškus žodžius – būtų momentų, kai reikėtų mąstyti ir suvokti. Ne viskas yra paremta atmintimi. Reikia daug mąstyti, analizuoti, bandyti suvokti. Tai suprantama tik tiems žmonėms, kurie jau perėjo anglų kalbos žodžių etapą, moka daug žodžių, bet sakinio nesugeba pasakyti. Jie ir yra viso to įrodymas. Žinai daug, bet kažkodėl tyli, kai reikia šnekėti

angliškai. Yra konkrečios priežastys, kodėl taip yra ir ką reikia daryti. Apie tai galima sužinoti Dorotos Dovdos anglų kalbos mokymuose internetu.

Svarbiausia yra patirtis. Jeigu mokytojas iš tiesų nekalė, tarkim, norvegų kalbos. Tas žmogus tikrai neužsičiaupdamas gali kalbėti vien tik apie norvegų kalbą kelias paras iš eilės. Mintys liejasi per kraštus, nes jis puikiai pamena kiek pastangų, valandų reikėjo sėdėti ir kiek visokių idėjų reikėjo išmėginti. Jeigu žmogus tik kalė, jis niekada nepapasakos savo patirčių, nes jų nebuvo. Iš jo girdėsite tik stereotipinius dalykus: skaičiau knygas, žiūrėjau filmus, bendravau su užsieniečiais. Todėl reikia akylai stebėti patį mokytoją, nes svarbiausia ir yra mokytojas. Geras mokytojas gali išmokyti bet kokį mokinį.

– Ar galima išmokti anglų kalbą internetu turint tik pusę valandos per dieną?

– Galima, tačiau tuomet reikėtų mokytis internetu po pusę valandos kas dieną. Turėti mokytoją, kuris stebėtų, matytų progresą, patartų pagal individualią situaciją. Vėlgi svarbiausia yra turėti šalia žmogų, kuris patyrė ta patį, ką jūs dabar. Nebent norite švaistyti savo gyvenimo laiką neefektyviems dalykams – galite švaistyti.

– Kokių rezultatų pasiekia Jūsų mokiniai?

– Mano mokinių atsiliepimai visada tik patys geriausi. Džiaugiuosi, kai mokiniai dalinasi savo kelionių nuotraukomis ir istorijomis, kaip susikalbėjo angliškai keliaudami. Mano mokiniai išmoksta susikalbėti anglų, norvegų, ispanų, italų, vokiečių kalbomis per vieną, du arba tris mėnesius. Priklausomai nuo to, kokį mokymosi tvarkaraštį aš asmeniškai sudarau žmogui, atsižvelgdama į gyvenimo būdą, laiką, sugebėjimus, turimas žinias. Juk ne visi visą gyvenimą turi laiko. Būna savaičių, kai to laiko daugiau. Būna, kai mažiau, sergi, vaikai serga, daug dirbi ir t. t. Todėl į viską yra atsižvelgiama. Visi dalykai yra svarbūs, bet dar svarbiau žinoti, kaip iš tiesų mokytis, kad po mėnesio ar dviejų pasiektum 100 procentų rezultatą. Visada džiaugiuosi, kai mokiniai man parašo įvairias žinutes. Neseniai gavau žinutę iš mokinės, kuri mokosi norvegų kalbą: „Ačiū Dorota Dovda už mokymus, tikrai padėjo susirasti darbą Norvegijoje.“ Turiu nemažai mokinių, kurie išmokę anglų kalbą nusprendžia dar išmokti norvegų, vokiečių, ispanų ar italų. Taigi viskas įmanoma, svarbiausia pradėti. Dėl anglų, norvegų, ispanų, italų, vokiečių kalbų pamokų kreiptis privačia žinute į puslapį https://www.facebook.com/dorotadovda/.

2017 03 15 15:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt