šeštadienis, lapkričio 27 d.
Dorota Dovda sukūrė efektyviausią metodą išmokti anglų kalbą greitai ir lengvai be kalimo
tiesa.com

– Kodėl žmonės negali išmokti anglų kalbos greitai ir lengvai?

– Dažniausia priežastis yra nežinojimas kaip mokytis. Žmonės ieško anglų kalbos žodžių internete tikėdamiesi, kad tokiu būdu išmoks. Bet kas iš tų anglų kalbos žodžių, jeigu nežinai, kaip juos mokytis? Galvoji, kad iškalsi ir išmoksi? Jeigu aš būčiau viską kalusi, aš anglų kalbos nemokėčiau, nes viską būčiau užmiršusi kitą dieną. Savo mokinius aš mokau mąstyti, o ne bereikšmio anglų kalbos žodžių kalimo.

– Ar įmanoma išmokti anglų kalbą greitai ir lengvai savarankiškai?

Jeigu esate pasiryžę pereiti ugnį ir vandenį. Išverti milijoną nepasisekimų. Milijoninį kartą suvokti, kad mokaisi, bet nieko neišmoksti. Prisiperki anglų kalbos vadovėlių – bet nieko ten nesupranti. Nusiperki anglų kalbos diskus – nieko nesupranti. Nusiperki „Išmok anglų kalbą per 30 dienų“, bet po mėnesio nė sakinio nesugebi pasakyti. Susirandi anglų kalbos žodžius, bet, pasirodo, jų negali iškalti, nes nesi robotas. Tada bandai mokytis pagal internetinę anglų kalbos programėlę, bet ir ten matai, kad rezultatų nėra. Pradedi žiūrėti filmus angliškai – nejudi iš vietos. Pradedi skaityti angliškai – nieko nesupranti, ką skaitai. Galiausiai kaip po didelių pastangų ir nulinių rezultatų eiti toliau? Kaip pavargus vėl paimti knygą? Kaip šimtąjį kartą nepasisekus, vėl sėdėti valandų valandas ir stengtis išmokti anglų kalbą? Tai dalykai iš mano patirties, ir tai tik 1 procentas. Tad jeigu esate pasiryžę kentėti šiuos dalykus – jūs tikrai išmoksite anglų kalbą savarankiškai. Jeigu nenorite tokių kančių – tiesiog susiraskite savo srities profesionalą, ir jums nė kiek nereikės plaukų nuo galvos rautis.

– Kaip išmokti anglų kalbą be kalimo?

– Jeigu žmogus siekia išmokti anglų kalbą greitai ir lengvai, paprasčiausias būdas – susirasti specialistą. Žmogų, kuris išmoko anglų kalbą be kalimo. Jeigu mokysitės su žmogumi, kuris išmoko kaldamas, – mokysitės kalti. Pradėsite jausti neviltį, depresiją, imsite manyti, kad neverta tęsti, kad anglų kalbos išvis neįmanoma išmokti. Žmonės palūžta. Tokių veidų mačiau tūkstančius. Ateina žmogus į anglų kalbos pamoką drebančiomis rankomis, apimtas depresijos, su niūriomis mintimis, bet aš visada džiaugiuosi, kad po kelių pamokų jis atranda gyvenimo džiaugsmą. Tuomet į pamokas ateina laimingas, negalintis nustygti vietoje. Mano mokiniai nuolat rekomenduoja mano pamokas kitiems savo draugams, dalinasi įkvepiančiais atsiliepimais ir ragina kitus šeimos narius pagaliau pradėti mokytis anglų kalbos.

– Kaip žinoti, kad anglų kalbos mokytojas išmoko kalbą be kalimo?

– Tokie žmonės moka ne tik anglų. Jie savarankiškai mokosi ir kitų užsienio kalbų. Aš pagal savo sistemą išmokau anglų, vokiečių, norvegų, ispanų, italų kalbas. Tie žmonės nesėdi rankų sudėję. Jiems neužtenka vien tik anglų kalbos, nes jie juk žino, kaip mokytis. Kodėl gi neišmokus dar daugiau kalbų? Užsienio kalbų specialistai nori mokytis, tobulėti, o ne numirti mokėdami tik vieną užsienio kalbą. Juk dažniausiai žmonės universitetuose iškaldavo vieną kalbą ir viskas.

– Ką verčiau rinktis – įprastus anglų kalbos kursus ar anglų kalbos pamokas internetu?

– Žinoma, kad anglų kalbą internetu išmokti yra geresnis variantas. Juk anglų kalbos pamokos internetu sutaupo daug laiko. Pamenu, kai mokiniai man nuolat pasakodavo, kaip atsibosdavo nuolat važinėt į tuos anglų kalbos kursus ir tik pabūdavo tuose kursuose, bet nieko neišmokdavo. Tik švaistydavo pinigus ir laiką. Juk dažnai mokiniams anglų kalbos kursuose tenka taikstytis su anglų kalbos mokytojų nuotaikų kaita. Mokytojas tai suserga, tai neatvyksta, dar kažkas įvyksta. Mokiniai dažnai pasakodavo, kad per kursus net bijodavo žodį pasakyti. Tai girdėdama susimąsčiau. Juk žmonės taip tikisi, kad gyvos pamokos efektyvios. Ir štai jums anglų kalbos kursų efektyvumas. Vyksti – sugaišti savo laiką, sėdi pamokoje – jeigu nepatinka mokytojas, dėstoma informacija, aplinkiniai žmonės – sugaišti laiką. Galiausiai sugaišti savo laiką, netenki pinigų ir dar jėgų prarandi, nes viskas kaupiasi viduje. Žmones net depresija apima, kad tai ne jiems.

Žmogų, kuriam sekasi mokytis anglų kalbą, apima nenusakomas džiaugsmas. Kai matau tą džiaugsmą, visada džiaugiuosi kartu su mokiniu. Visada dėkoju savo mokiniams, kad rašo gražius atsiliepimus apie mano anglų kalbos pamokas. Dažnai perskaitau savo mokinių žinutes, kad Dorota Dovda yra pati geriausia anglų kalbos mokytoja internete, arba Dorota Dovda mane išmokė anglų kalbos ir dabar susiradau geresnį darbą. Mokiniai dėkoja, kad sugebėjo susikalbėti angliškai užsienyje. Aš pasidalinu savo mokinių atsiliepimais apie mano sukurtus anglų kalbos mokymus puslapyje https://www.facebook.com/dorotadovda/.

– Kaip žmonės gali pradėti mokytis anglų internetu pagal jūsų programą?

– Mano anglų kalbos mokymai vyksta internetu, todėl žmonės gali suderinti anglų kalbos pamokas su darbu. Jeigu žmogus dirba po 20 val. per parą ir niekaip negali rasti laiko, anglų kalbos pamokos internetu – pats efektyviausias būdas išmokti. Jums nereikia derinti laiko su mokytoju. Nereikia laukti gatvių spūstyse vykstant į kursus arba pas privatų anglų kalbos mokytoją. Juk visa tai yra jūsų brangiausias gyvenimo laikas, jėgos ir pinigai. Žmonės būna tokie nuvargę, kai važiuoja į anglų kalbos kursus. Todėl ir sukūriau patogiausią mokymosi būdą – anglų kalbos mokymus internetu be kalimo. Svarbiausia yra mokytojas ir jeigu tai tikrai geras anglų kalbos mokytojas – tam žmogui visiškai nesvarbu, ar jūs sėdėsite priešais akis, ar būsite matomi per kompiuterio ekraną. Norintieji pradėti mokytis su manimi anglų kalbos – parašykite privačią žinutę į puslapį https://www.facebook.com/dorotadovda/, nes kiekvienas gali išmokti, svarbiausia nustoti kalti anglų kalbos žodžius.

2017 05 15 15:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt