pirmadienis, birželio 1 d.
Drėgnos servetėlės – viena pagrindinių aplinkos taršos priežasčių, apie kurią niekas nesusimąsto
tiesa.com
Twitter.com, City of Sea

Ar žinojote, kad Jungtinės Karalystės gyventojai kasmet sunaudoja po 11 mlrd. drėgnų servetėlių? Nors jos padeda jums namuose ir atliekant kasdienius darbus, tačiau aplinkai jos nė kiek ne draugiškos. Su aplinkos tarša, gamtos išsaugojimu ir klimato kaita kovojančios kampanijos skatina šalies valdžia imtis veiksmų šiai aplinkosaugos katastrofais suvaldyti.

Net 93 proc. visų JK įvykusių kanalizacijos užsikišimo atvejų, kaip teigiama Metro.co.uk, sukelia būtent drėgnos vienkartinės servetėlės. Jos net pradėjo keisti upių formas, mat kaupiasi jų pakrantėse ir dugne.

Mokslininkai sako, kad dauguma žmonių nesusimąsto, kad drėgnos servetėlės aplinkai yra labai pavojingos, kadangi jų sudėtyje yra neįrančio plastiko dalių.

Šiuo metu parduotuvių lentynose galima įsigyti įvairios paskirties drėgnų servetėlių: nuo skirtų makiažui ir odai valyti, kūdikių odelei prižiūrėti iki servetėlių su apsauginiu kremu nuo saulės ar vabzdžių atbaidymo priemonėmis.

Spėjama, kad iki 2021-ųjų šios drėgnų seretėlių industrijos vertė išaugs iki 16,5 mlrd. svarų sterlingų.

„Drėgnų servetėlių sukeliamos problemos yra tris kartus didesnės, nei manoma, – sakė kampanijos „City of Sea“ įkūrėja Natalie Fee. – Tos, kurios yra nuleidžiamos į unitazą, užkemša vamzdžius ir kanalizacijas, dėl ko jos tampa perpildytos ir plastikas bei kitos šiukšlės išsilieja į vandens telkinius ir jūras. Į šiukšliadėžes išmetamos servetėlės atsiduria sąvartynuose arba yra deginamos, taip į aplinka išskiriant pavojingas daleles. Idealu būtų, jei žmonės nustotų jas naudoję ir apie drėgnas servetėles galvotų kaip apie vienkartinį plastikinį daiktą.“

[TW=https://twitter.com/UKrubbishwalks/status/1118217505238061057]

Per paskutinį dešimtmetį paplūdimiuose aptinkamas panaudotų servetėlių kiekis išaugo 400 proc., skelbia „City of Sea“.

Didžiausią problemą drėgnos servetėlės sukelia tada, kai būna nuleistos į kanalizaciją. Ten jos su riebalais, tepalais ir kitais nešvarumais suformuoja taip vadinamus riebalų ledkalnius, kurie užkemša miesto kanalizacijas.

[TW=https://twitter.com/LanesGroupplc/status/1118877077489561601]

Kasmet vandentieko kompanijos yra kviečiamos tvarkyti 300 tūkst. kanalizacijos užsikimšimų atvejų. Šiems darbams jos išleidžia apie 100 mln. svarų sterlingų. Už tai apmoka vartotojai, prie kurių sąskaitų pridedamos išlaidos už kanalizacijos vamzdynų tvarkymus.

Servetėlės, kurias galima nuleisti į kanalizaciją, turėtų būti pagamintos iš suįrančios celiuliozės, o tuo tarpu įprastos drėgnos servetėlės savo sudėtyje turi sintetinių dalių, tokių kaip plastikas ar poliesteris. Neseniai atlikus tyrimus paaiškėjo, kad dauguma drėgnų servetėlių, kurias gamina 10 didžiųjų gamintojų, neatitinka aplinkai saugių standartų.

Svarbu atminti, kad į kanalizaciją nuleisti galima tik tas servetėles, ant kurių puikuojasi „Fine to flush“ logotipas.

2019 06 14 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt