ketvirtadienis, liepos 16 d.
Dviejų didžiųjų prekybos centrų susijungimą tirs policija
tiesa.com

Prekybos centrų „Sainsbury's“ ir „Walmart“ priklausančio „Asda“ susijungimas sulaukė Didžiosios Britanijos rinkos reguliuotojų dėmesio bei bus tiriamas nuodugniau, trečiadienį paskelbė reguliuotojai.

Konkurencijos ir rinkos tarnyba (CMA) pranešime paskelbė tirsianti sandorį, kuris iš esmės reiškia, kad „Sainsbury's“ perima „Asda“ kontrolę. Pagal susitarimą „Sainsbury's“ priklausytų 58 proc. įmonės akcijų, o likusią dalį toliau kontroliuotų „Walmart“.

„Sainsbury's“ ir „Asda“ – antras ir trečias didžiausi Didžiosios Britanijos prekybos centrai – balandį paskelbė planuojantys sujungti jėgas bei sukurti rinkos lyderį, kuris aplenktų šiuo metu pirmaujantį prekybos centrą „Tesco“.

CMA rugpjūtį pradėjo pirminį tyrimą, vadinamą pirmąja faze, bet dabar nusprendė vykdyti antros fazės tyrimą, kuris bus nuodugnesnis.

„Sandoris kelia pakankamai nerimo, kad būtų vykdomas nuodugnesnis tyrimas. Bendrovės yra vieni didžiausių mažmenininkų Jungtinėje Karalystėje ir jų parduotuvės persidengia šimtuose vietovių, kur dėl susijungimo pirkėjams gali tekti mokėti didesnes kainas už prekes arba tenkintis prastesnės kokybės paslaugomis“, – nurodoma CMA pranešime.

Ilgą laiką dominavę Didžiosios Britanijos prekybos centrai išgyvena nelengvus laikus ir susiduria su gerokai išaugusia konkurencija. Ją pagrinde sudaro JAV internetinės prekybos milžinas „Amazon“ bei pigesnes prekes siūlantys konkurentai iš Vokietijos „Aldi“ ir „Lidl“.

2018 09 19 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt