pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Emocinis smurtas prieš vaikus drastiškai išaugo
tiesa.com

„Aš tavęs nekenčiu!“, „Norėčiau, kad mirtum“ ir „tu kaltas dėl mano problemų“, – tik keletas pavyzdžių to, ką kai kurie tėvai sako savo vaikams.

Per pastaruosius septynerius metus pranešimai apie emocinio smurto atvejus prieš vaikus išaugo net dviem šimtais procentų. Tai – sparčiausiai auganti smurto prieš vaikus forma. Šiuos skaičius atskleidė Didžiosios Britanijos labdaros organizacija, padedanti apsaugoti vaikus nuo smurto „National Society for the Prevention of Cruelty to Children“ (NSPCC).

Organizacija atskleidė, kad skundų dėl emocinio smurto skaičius per septynerius metus išaugo nuo 3341 iki 10009. Toks skundų skaičius reiškia, kad vien pernai labdaros organizacija sulaukė 27 skambučių per dieną. Dauguma šių skambučių buvo vertinami kaip labai rimti ir buvo perduoti policijai ar vaikų apsaugos tarnyboms.

Nors organizacija sulaukia labai daug pranešimų apie smurtą prieš vaikus, bet iš tiesų problemos mastas gali būti dar didesnis. Nėra aišku, kiek vaikų patiria smurtą ir apie tai niekas nepraneša, nes nėra atlikta pakankamai tyrimų. Paskutinį kartą susijęs tyrimas vyko tik 2009-aisiais metais.

Labdaros organizacijos atstovai sako, kad padidėjęs pranešimų skaičius reiškia, jog žmonės yra pasiryžę kovoti su smurtu prieš vaikus. Pasak atstovų, vyriausybė turėtų pradėti imtis veiksmų kuo greičiau, kol situacija dar labiau nepablogėjo.

2017 06 21 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt