penktadienis, vasario 26 d.
G. Liaudanskas-Svaras: Lietuvoje pilietiškų žmonių yra kur kas daugiau, nei galime įsivaizduoti
Alfa.lt

„Gerumui ribų nėra!“ – po laidos apie socialinį tvarumą Leonardas Pobedonoscevas šiuos žodžius kartojo dar ilgai. Pasak jo, šiais laikais visi skubame gyventi, įsisukame į nesibaigiančių darbų ratą, mums pradeda trūkti laiko sau ir savo artimiesiems, o ką jau kalbėti apie pastangas prisidėti prie kitų gerovės. Tačiau tame užimtumo burbule ima ir atsiranda herojų, linkusių investuoti savo laiką ir energiją į pagalbą kitiems. Tai – savanoriška veikla. Ir visai nesvarbu, ar savanoriai padeda žmonėms, gyvūnams, ar tiesiog mus supančiai aplinkai. Svarbiausia, kad jie turi auksines širdis. „Mane tokie žmonės žavi“, – neslėpdamas susižavėjimo kalbėjo Leo.

Kalbindamas puikiai žinomą visuomenininką, G&G Sindikato muzikos grupės narį Gabrielių Liaudanską-Svarą, TV3 laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ vedėjas bandė išsiaiškinti, kodėl savanoriška veikla Svarui svarbi ir kodėl jis tai daro jau pakankamai ilgą laiką įvairiose srityse be jokio atlygio. „Man kyla klausimas, kodėl kitiems kyla klausimas – kodėl?“, – stebėjosi Gabrielius. Jo nuomone, tai yra jo pilietinė pareiga, kurią gali atlikti kiekvienas iš mūsų. Kalbėdamas apie atlygį, žinomas atlikėjas pabrėžė, kad savanorystės privalumai akivaizdūs – padedi kitiems, gauni emocinį pasitenkinimą, užmezgi ryšius su nauja bendraminčių kompanija, semiesi naujos patirties, gerini socialinius bei profesinius įgūdžius.

Tuo, kad savanorių mūsų šalyje vis daugėja, laidos vedėjas Leonardas netruko įsitikinti ir kalbindamas kitą laidos herojų – Ugnių. SEB banko Personalo departamento vadovas prie savanoriškų veiklų aktyviai skatina prisidėti kiekvieną banko darbuotoją. Skatindamas savanorystę, bankas kiekvienam darbuotojui tokiai veiklai skiria vieną laisvą dieną per mėnesį. Ugnius džiaugėsi, kad žmonės iš tiesų naudojasi šia diena, savo laiką skirdami įvairioms savanoriškoms veikloms.

Galime pasidžiaugti, kad turime tiek daug motyvuotų ir gerų žmonių, kurie mažais žingsneliais keičia mus supantį pasaulį. Daugiau apie juos laidoje „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ šeštadienį, 11.30 val. per TV3. 

2021 02 19 16:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt