pirmadienis, birželio 1 d.
G. Žemaitė atskleidė, kaip rūpinasi savo ir šeimos narių imunitetu: tai puiki priemonė, mums duota iš gamtos
Alfa.lt

Pasaulį kaustant viruso pandemijai, žmonės vis didesnį dėmesį skiria savo imuninei sistemai bei sveikatai. Ne išimtis ir „TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Žemaitė. Laidos „Sveikatos medis“ kūrybinei komandai žinoma moteris atskleidė, jog tiek savo, tiek vaikų bei vyro sveikatai stiprinti renkasi tikrą gamtos dovaną – vaistažoles.

Lietuva nuo seno puoselėja vaistažolių vartojimo tradicijas. Mūsų protėviai itin vertino įvairiausias žoleles, randamas miškuose ir laukuose, mat jos pasižymi gydomosiomis savybėmis ir turi gausybę vitaminų bei mineralų.

2020-ieji yra paskelbti fitoterapijos Lietuvoje pradininkės, habilituotos gamtos mokslų daktarės, farmacininkės ir botanikės Eugenijos Šimkūnaitės metais. Ši žiniuonė visą savo gyvenimą pašventė vaistinių augalų tyrimams, domėjosi sveika gyvensena, o sukaupta patirtimi dalinosi ne tik su kolegomis, bet ir su mokiniais bei jaunimu.

„Lietuvos fitoterapijos sąjungos žiniomis, ji pirmoji rašytiniuose šaltiniuose paminėjo terminą „fitoterapija“ lietuvių kalba. Anot E. Šimkūnaiės, vaistažolės nėra šienas, todėl itin svarbu vartoti tokias, kokias reikia, būtent tada, kada reikia ir tokiais kiekiais, kokiais reikia. Be to, arbatų preparatai veikia lėčiau, ilgiau, todėl juos reikia pradėti vartoti prieš ligą, kuomet organizmo dar nevargina rimti susirgimai“, - teigia Lietuvos fitoterapijos sąjungos vadovas, vaistininkas Ovidijus Vyšniauskas.

Vaistažolių naudą įvertino ir žinoma televizijos laidų vedėja, „TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Žemaitė bei visa jos šeima. Moteris pravėrė savo namų vaistinėlę ir parodė, kokiomis priemonėmis stiprina imunitetą bei ko griebiasi, pajutus bet kokį negalavimą.

„Mano močiutė visuomet rinkdavo įvairias vaistažoles. Manau, jog tai yra puiki priemonė, mums duota iš gamtos. Vaikystėje vos užklupdavo koks kosulys, mama iš karto gamindavo čiobrelių, liepžiedžių arbatas, todėl tą patį darau ir savo vaikams: vos išgirdusi, jog jie pradeda kosėti, nesigriebiu jokių sirupų ar vaistų, o skubu daryti vaistažolių arbatas. Mano vyriausias sūnus Markas nuo vaikystės pripratęs, jog vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, reikia gerti kuo daugiau arbatų. Na, o mažajam Nikolui kmynų ar ramunėlių arbatos labai padeda nuo pilvuko pūtimo“, - laidoje pasakojo Gerda.

Dviejų vaikų mama neslepia, jog darbas televizijoje ir namų rūpesčiai sekina bei kelia nemažai streso. Tokiu atveju, Gerda taip pat imasi vaistažolių ir tikina, jog jos ne tik stiprina nervų sistemą, bet ir padeda grožiui.

„Mano darbe streso yra tikrai daug, o vaistažolės – puikus būdas jam pažaboti. Man labai patinka mėtų arbata, taip pat esu atradusi gaurometį, kuris daro ypatingus stebuklus – padeda atsipalaiduoti, sustipinti nervų sistemą. Be to, esu pastebėjusi, jog kai kurios vaistažolės gali padėti ir prisižiūrėti savo figūrą – jos yra puiki priemonė, norint pašalinti nereikalingus skysčius iš organizmo“, - patarimais dalijosi Gerda.

2020 04 20 10:37
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt