pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Gaujų nariais tampama nuo septynerių
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje didėja jaunimo gaujų problema. Net septynerių metų vaikams gręsia pavojus būti įtrauktiems į gaujų veiklą, - pranešė portalas independent.co.uk.

Policijos duomenimis 2013-aisiais Londone užregistruotos 259 smurtu užsiimančios jaunimo gaujos ir 4800 jų narių, veikiančių 19-oje miesto rajonų. Pernai kiekvieną savaitę buvo užregistruoti po beveik 20 smurtinių įvykių, kai paaugliai buvo subadyti arba pašauti dėl gaujų veiklos.

Tuo tarpu 2012-ais metais Manchesterio policijoje buvo užregistruotos 66 jaunimo gaujos, spėjama turinčios 886 narius.

Iki šiol nėra sukurta nacionalinė duomenų bazė ar netgi tikslus teisinis apibrėžimas, kokia organizacija yra traktuojama kaip gauja.

Vidaus reikalų komiteto duomenimis, 2409 vaikai ir paaugliai, įtraukti į gaujų veiklą, patyrė seksualinį išnaudojimą. Norint palikti gaują, su sunkumais ypač dažnai susiduria jaunos merginos, prieš kurias naudojamas smurtas.

Po 2011-tais metais šalyje įvykusių riaušių, Vyriausybė peržiūrėjo kovos prieš smurtinio pobūdžio gaujas programą ir pristatė naują strategiją, kaip užkirsti kelią jaunumui būti įtrauktiems į gaujų veiklą ar padėti pasitraukti iš panašaus pobūdžio organizacijų.

Nors jaunimo gaujų problemai spręsti buvo skirta 10 milijonų svarų, Vidaus reikalų komitetas atskleidė, kad šiais pinigais finansuoti projektai nebuvo itin sėkmingi.

2015 02 27 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt