ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Geriausi 2020-ųjų lietuviškos muzikos albumai
Alfa.lt

Šiuos metus dauguma muzikantų priėmė kaip iššūkį ir išleido dar geresnius albumus. Neįmanoma prisiminti visų gerų dainų, albumų ir muzikantų vardų, tačiau reikia pripažinti – jų buvo daug. Portalas Radikaliai skelbia geriausius 2020 metų muzikos albumus.

Pradėsime nuo Lietuvos. Praėjusius 12 mėnesių buvo gerų naujienų iš daug įdomių muzikos grupių ir projektų: Andriaus Mamontovo, Nėriaus A. Pečiūros, Kardiofono, Ado Gecevičiaus, „Sublimation“, Girių dvasių, „Candee train“, Žalvarinio, Kandžio, „Prajapatii“, „Thundertale“, Andaja, Nojaus, Jurgos, Monikos Liu ir kitų.

Jeigu mėgstate lietuvišką muziką, būtinai turite išgirsti šiuos atlikėjus, nenusivilsite.

Aptarkime tamsesnę ir gilesnę muziką. Šie metai prasidėjo su sėkmingais albumais. Pirmą metų dieną Sovijus išleido penktąjį albumą „洗心”. Tai yra ambient/ modernios / klasikinės / industrinės / eksperimentinės muzikos projektas sukurtas Ramūno Peršonio-Munio. Jis yra vienas iš grupių “Poccolus”, “Ha Lela” ir “Zpaon vtenz” narių.

Svarbu paminėti grupę SALA. Tai yra eksperimentinės/ ambient/ ritualinės muzikos projektas iš Utenos. Grupę sudaro trys muzikantai – Audrius Šimkūnas-Alas, R. Peršonis-Munis ir Vasha Dadaya-Portas. Grupė SALA nuo 1995 m. išleido daug muzikos albumų ir išsivystė per įvairias muzikines pozicijas. Šiais metais grupė išleido tris albumus.

Kita puiki muzikos grupė – SIELA. Grupė daugiau nei 30 metų groja gotišką roką su lietuviškais žodžiais. Grupė sukūrė ir atskirą projektą „Bessonnitsa“ (rus. Nemiga). Projektas įkurtas 2013 m. ir ilgiausią metų naktį kasmet išleidžia naują kūrinį rusų kalba. Pasak grupės SIELA lyderio Aurelijaus Sirgedo, po dviejų metų „Bessonnitsa“ turės jau dešimt kūrinių ir išleis pirmąjį albumą.

Kita garsi lietuvių grupė – PIEVOS. Grupė atlieka folkroko muziką, susikūrė 1997 m. ir iki 2016 m. išleido keturis įspūdingus albumus. Šį vasarį grupės lyderė Virginija Skeirienė išleido pirmąjį solinį albumą „Tolumėla“.

Visose minėtose grupėse ir projektuose eksperimentai derinami su lietuviškomis tradicijomis, folkroku, metalu, gotikiniu roku:

GINC (Gintas Gascevičius, būgnininkas iš garsios grupės BIX), albumas „Oneirologija“;

Grupė VĖLU, albumas “Šlovė” (Tai yra vienas iš Lauryno Jukonio prjektų, kitaip žinomo kaip “Girnių giesmės”, “Nulis”, jis taip pat grojo legendinėje juodojo metalo grupėje ANUBIS);

Saulius Petreikis ir albumas „Sekma ryta“;

TYKUMOS albumas „Grynas takas“;

Kristijono Lučino ir Donato Bielkausko debiutinis albumas;

Gintas K (Gintas Kraptavičius) turėtų būti pagerbtas dėl savo produktyvumo ir įsimintinų garsų eksperimentų. Šiais metais jis išleido keturis albumus: „Sound & Spaces“, „Amnesia“, „extensions“, „Portraitzine“;

Darius Čiuta – eksperimentinės muzikos kompozitorius iš Kauno. Jis išleido nesuskaičiuojamą kiekį tiek solinių albumų, tiek bendradarbiavimo su kitais muzikantais;

Grupė Agama Tirtha 2016 m. išleido albumą „Kecak“. Šiais metais grupė pristatė kūrinį „21 Ordeal“ rinkiniui „The lockdown tapes“.

2020 12 28 19:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt