sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Gręsia rekordiškai lietinga žiema
tiesa.com

Sinoptikai prognozuoja, kad prieš trečiadienį atslinksiantį Atlanto frontą, kuris atneš sraunias liūtis, šio ryto piko valandos bus „pilkos ir apgailėtinos”. Dėl liūčių sukeltų potvynių kai kuriose Anglijos vietose jau vakar teko gelbėti žmones.

Šie metai, kaip rašo „The Daily Mail”, turėtų būti šlapiausi nuo orų registravimo pradžios prieš 104 metus.

Po lietingo savaitgalio, Anglijos meteorologijos tarnyba „Met Office” perspėjo vairuotojus dėl besikeičiančių eismo sąlygų ir galimų lokalių potvynių visoje šalyje.

Sinoptikai prognozuoja visoje šalyje pilką ir apgailėtiną” rytinį piko metą Vidurio Anglijos regione ir rytuose, su lietumi vėliau visoje Jungtinėje Karalystėje.

Trečiadienį į šalį atslinksiantis Atlanto frontas, tikimasi, atneš 10-20mm lietaus.

„Met Office” taip pat įspėjo, kad galima tikėtis vienos iš šlapiausių žiemų per pastruosius trisdešimt metų.

Sinoptikų tyrinėjimai rodo, kad šiaurės Atlante dabar yra susidarusios itin palankios sąlygos formuotis galingiems oro srautams, panašiems į tuos, dėl kurių praėjusiais metais kilo pražūtingos audros ir potvyniai.

Ateinančių trijų mėnesių, skaičiuojant nuo dabar iki sausio, prognozės rodo, kad jūros temperatūros, vėjo greičio ir slėgio nuolydžiai vakarinėje šiaurės Atlanto pusėje gali atnešti vieną iš pačių šlapiausių žiemų nuo 1981-ųjų.

„Audras sukelia besiveržiančio oro srautas, kuris jas atneš mūsų link,” – paaiškino Adamas Scaife, „Met Office” taikomosios matematikos profesorius, kuris specializuojasi numatant tolimesnes orų ir klimato kaitos tendencijas.

Mokslininkas pridūrė, kad „pastaruoju metu oro strautas gerokai sustiprėjo ir pajudėjo šiaurės link, o tai šiaurės Atlanto orų mases gali paskleisti virš Jungtinės Karalystės.”

Praėjusį penktadienį Devoną talžė 93 mylių per valandą vėjai, Velsui teko audros su 75 mylių per valandą stiprumo vėjais, o Hampshiras kentėjo nuo išplitusių potvynių.

Vakar ryte prasidėjusios liūtys kai kur Devone sukėlė potvynius. Keturis žmones, potvynio vandens įkaltintus automobilyje, teko gelbėti Sidmouth miestelyje.

2014 11 17 07:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt