pirmadienis, birželio 1 d.
Grėsmė britų namams: puola nuodams atsparios žiurkės
tiesa.com

Didžiosios Britanijos Kenkėjų Kontrolės Asociacija (angl. Pest Control Association, PCA) įspėja gyventojus, jog jų namus gali užpulti net iki katės dydžio užaugančios žiurkės. Rimčiausia problema yra tai, jog šie mutantai yra atsparūs nuodams, todėl jų grėsmė kelia dar didesnį nerimą.

Kaip teigė Independent.co.uk, tikėtina, jog tokie gyviai į britų namus gali įsiveržti šią žiemą. Krintanti temperatūra ir maisto trūkumas žiurkes paskatins ieškoti prieglobsčio, todėl žmonių namai taps traukos tašku.

Įtariama, jog jų atsparumą nuodams lėmė tai, jog įprastos, nuodais išnaikinamos kenkėjų rūšys, mutavo ir išsivystė imunitetą. Tiesa, PCA teigimu, itin stiprūs nuodai gali suveikti, tačiau jie naudojami tik profesionalių kenkėjų naikintojų ir tik su teisiniais leidimais.

Žiurkės į gyventojų namus patenka per įvairius tarpus, atviras angas ar stogo skyles. Kiekvienam, siekiant apsisaugoti nuo šių kenkėjų įsiveisimo, derėtų pasirūpinti atvirų skylių bei angų užtaisymu. Taip pat patariama nepalikti maisto likučių namuose ar arti jų, patikrinti, ar durys bei langai visur tinkamai užsidaro bei pasirūpinti, jog šalia namų esanti žolė nebūtų per aukšta.

Verta atkreipti dėmesį, jog žiurkės į namus gali atnešti įvairių ligų, užteršti vandenį, nugraužti elektros laidos bei pridaryti kitokios žalos. PCA įspėja, kad jei šių žiurkių mutančių populiacijos augimas nebus suvaldytas, žmonių sveikatai ir saugumui gali iškilti grėsmė. 

2015 11 02 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt