sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Greta Britanijos – Rusijos karo laivų suaktyvėjimas
tiesa.com

Šventiniu periodu greta Didžiosios Britanijos teritorinių vandenų pastebimas Rusijos karinių laivų suaktyvėjimas, vienas iš jų per Kalėdas priartėjo prie pavojingos ribos, į tai reagavo britų kariškiai.

 Kalėdų dieną Karališkųjų jūrų pajėgų kariškiams teko į saugų atstumą Rusijos karinį laivą, kuris dėl neaiškių priežasčių priplaukė pernelyg arti britų teritorijos Šiaurės jūroje. Pranešta, kad tai buvo naujas rusų karo laivas „Aleksandras Gorškovas“.

Kūčių vakarą britams taip pat teko lydėti Rusijos karinio laivyno žvalgybos laivą Šiaurės jūroje, kariškių sraigtasparniu apžiūrėjus teritoriją pastbėti dar du rusų laivai.

Jungtinės Karalystės gynybos ministras Gavin’as Williamson’as teigia, kad šventiniu laikotarpiu Rusijos karo laivų judėjimas aplink Britaniją pastebimai suaktyvėjo. Jo teigimu, tokia reakcija tik parodo, jog britai nedelsdami gali ginti savo teritoriją ir netoleruos jokios agresijos.

Praėjusią savaitę susitikus abiejų šalių užsienio reikalų ministrams Boris’ui Johnson’ui ir Sergejui Lavrovui konstatuota, kad santykiai tarp valstybių yra blogi. Britai teigia, kad rusai bando daryti įtaką užsienio valstybių rinkimuose, o šie atkerta, kad dėl prastų santykių kaltas Londonas.

2017 12 26 09:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt