penktadienis, rugsėjo 25 d.
Gudruolis ar sukčius: ES pinigus panaudojo „Brexit“ agitacijai
tiesa.com

Vienas iš didžiausių „Brexit“ agitatorių buvęs partijos UKIP lyderis europarlamentaras Nigelis Farage’as neteisėtai panaudojo Europos Sąjungos fondų lėšas, kuriomis finansavo prieš narystę ES nukreiptą reklamą.

N. Farage’o iniciatyva prieš dvejus metus europarlamente buvo įkurtas „Aljansas už tiesioginę demokratiją Europoje“, daugiau nei pusė šios grupės narių buvo UKIP partiečiai.

Aljansas per dvejus veiklos metus sugebėjo įsisavinti per pusę milijono eurų ES fondo lėšų, tačiau atlikus jo veiklos auditą paaiškėjo, jog pinigai buvo išleisti savanaudiškais pagrindais. Apie 50 tūkst. eurų išsidalijo kitos grupei priklausančios politinės jėgos iš visos Europos, o liūto dalis atiteko UKIP.

Pinigus partija 2015 metais leido JK bendrųjų rinkimų partijos agitacijai, o šiemet Europos pinigai buvo nukreipti ir prieš pačią ES: jie išleisti „Brexit“ agitacijai.

Europos parlamentas greičiausiai pareikalaus iš partijos grąžinti į biudžetą mažiausiai 170 tūkst. eurų, tačiau galutinį sprendimą žadama paskelbti pirmadienį.

Aljansas skuba tokius kaltinimus neigti ir į tai atrėžia, jog tai tyčinis priešiškai nusiteikusio parlamento priekabiavimas.

N. Farage'o komentaro kol kas nėra. Politikas iš UKIP vadovo posto pasitraukė po referendumo, nulėmusio „Brexit“.

Kelionėms iš JK – papildomi reikalavimai ir mokesčiai

Į JK dirbti plūstelėjo rytų europiečiai

2016 11 17 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt