trečiadienis, liepos 6 d.
H. Bieber prabilo apie neseniai patirtą insultą: įvardijo priežastį
Alfa.lt
Scanpix
Hailey Bieber

Hailey Bieber atviravo apie savo neseniai patirtą mini insultą. Garsus modelis atskleidė galimą jo priežastį, skelbia People.

Trečiadienį „YouTube“ paskelbtame ilgame vaizdo įraše 25 metų supermodelis išsamiai papasakojo apie savo kovo 10 d. išgąstį dėl sveikatos ir vėlesnę hospitalizaciją, taip pat pasidalijo, kad jos gydytojai „priėjo prie išvados, kodėl, jų manymu, aš turėjau kraujo krešulį“.

„Viena iš jų buvo tai, kad neseniai pradėjau vartoti kontraceptines tabletes, kurių niekada neturėjau vartoti, nes esu žmogus, kuris kenčia nuo migrenos, – sakė ji. – Ir aš tiesiog apie tai nekalbėjau su savo gydytojais.“

Įspėjusi sekėjus, kad šie pasimokytų iš jos klaidos, ji tęsė: „Taigi, ponios, jei jus kamuoja migrena ir planuojate vartoti kontraceptines tabletes, būtinai pasakykite gydytojui, nes insultas yra galimas kontracepcijos šalutinis poveikis.“

Remiantis Loyola Medicine insulto specialistų, neurologų dr. Sarkiso Moraleso-Vidalo ir dr. Jose Billerio atliktais tyrimais, hormoninių kontraceptikų vartojimas gali būti laikomas vienu insulto rizikos veiksnių, nors tikimybė, kad tai įvyks, yra nedidelė.

„Tačiau moterims, turinčioms kitų insulto rizikos veiksnių, rizika atrodo didesnė, ir daugeliu atvejų nerekomenduojama vartoti geriamųjų kontraceptikų“, – medicinos žurnale „Medlink Neurology“ rašė dr. S. Moralesas-Vidalas ir dr. J. Billeris, taip pat pridūrė, kad kai kurie rizikos veiksniai yra aukštas kraujospūdis, rūkymas ir migrena, ypač migrena su jutimo sutrikimais, vadinamais aura (pvz., šviesos blyksniais ir dilgčiojimu rankose ar veide).

Praėjusį mėnesį H. Bieber buvo paguldyta į Palm Springso ligoninę prireikus skubios medicinos pagalbos. Vėliau ji pasidalijo žinute, kad buvo paguldyta į ligoninę dėl į insultą panašių simptomų, kuriuos sukėlė kraujo krešulys smegenyse.

Bandydama paaiškinti situaciją, ji taip pat atkreipė dėmesį į kitus veiksnius, prisidėjusius prie jos negalavimų, įskaitant neseniai diagnozuotą COVID-19 ligą.

Išrašyta iš ligoninės ji apsilankė UCLA gydytis toliau – čia jai diagnozuotas PFO (maža anga širdyje, kuri paprastai užsidaro po gimimo) po transkranijinio doplerio tyrimo, „tikslesnio“ ir „ išsamaus ultragarsinio tyrimo“, naudojamo kraujo krešulių sukeltiems insultams aptikti.

Jai diagnozuotas 5 laipsnio PFO – „aukščiausias įmanomas laipsnis“. Anga buvo nuo 12 iki 13 milimetrų.

H. Bieber sakė esanti tiesiog dėkinga sužinojusi, kas sukėlė insultą. Paprastai kraujo krešulys filtruojamas širdyje ir absorbuojamas į plaučius. Dėl jos PFO kraujo krešulys „pabėgo“ per širdį ir nukeliavo į smegenis.

Tada H. Bieber, rekomendavus gydytojui, buvo atlikta PFO uždarymo procedūra. Per šlaunikaulio veną kirkšnyje buvo įkištas mažas į sagą panašus įtaisas, kad būtų uždaryta maža skylutė. Galiausiai jos širdies audinys vėl augs aplink uždarymo įtaisą.

Ji pasidalijo, kad PFO uždarymo procedūra praėjo labai sklandžiai ir ji sparčiai atsigauna.

H. Bieber dabar kasdien vartoja aspiriną, kraują skystinančius preparatus, taip pat pasidalijo, kad jos nebekankina jokie susiję simptomai. Trečiadienį paskelbto vaizdo įrašo pabaigoje pasiuntė linkėjimų jai padėjusiems gydytojams.

2022 04 28 15:39
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt