sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Hitų atlikėjas E. Sheeranas kaltinamas kitų kūrėjų dainų fragmentų pasisavinimu
tiesa.com
facebook nuotrauka

Dainininkas Edas Sheeranas laikinai negauna atlygio už vieną populiariausių savo kūrinių „Shape Of You“ ­– jis apkaltintas kitų atlikėjų muzikos pasisavinimu.

28-erių hitų atlikėjui pareikšti kaltinimai „sąmoningai ir nesąmoningai pasisavinant kitų dainų autorių kompozicinius sugebėjimus ir darbą“. E. Sheeranas tai neigia.

Anglijos Aukščiausiojo Teismo tinklalapyje pateiktuose dokumentuose teigiama, kad muzikantas Samas Chokri (26) Edą kaltina nukopijavus jo 2015 m. išleistos dainos „Oh Why“ priedainį ir panaudojus jį savo kūrinyje „Shape of You“.

S. Chokri teigia savo dainą parodęs E. Sheerano komandai, taip bandydamas užmegzti kontaktą su atlikėju ir tikėdamasis ateityje suvienyti su juo jėgas bent vienam kūriniui, tačiau atsakymo nesulaukė, o vėliau savo kūrinio priedainį išgirdo E. Sheerano dainoje „Shape Of You“.

Beje, pastaroji daina Jungtinėje Karalystėje 2017-aisiais buvo geriausiai parduodamas singlas ir uždirbo daugiau nei 20 mln. svarų sterlingų. Samas tikina, kad Edas savo dainose naudoja ir kitų atlikėjų, tarp kurių ­– grupė „TLC“, Jasmine Ray ir Shaggy, kūrinių fragmentus.

E. Sheeranas neva buvo priverstas į Liamo Payne’o dainos „Strip That Down“, kurios bendraautoris yra, autorių sąrašą įtraukti ir Shaggy, nes šiame kūrinyje panaudojo dalį jo hito „It Wasn’t Me“ melodijos. O grupės „TLC“ merginų vardai buvo įrašyti į kito kūrinio bendrą autorių sąrašą, nes daina vietomis labai panaši į jų hitą „No Scrubs“.

S. Chaki kaltinimus garsiam britui pateikė po to, kai E. Sheeranas apkaltino mažai žinomą atlikėją, jam pasiskundus „Performing Rights Society“ dėl plagijavimo ir ginčą laimėjus. E. Sheeranas, neseniai pristatęs savo naująjį albumą „No 6 Collaborations Project“, teigia, kad S. Chokri pakenkė jo reputacijai ir sustabdė jo pajamų srautą.

Žinoma, atlikėjas neigia jam skirtus kaltinimus. Kol teismas šioje kūrinių fragmentų pasisavinimo byloje nepriėmė sprendimo, dainos „Shape Of You“ uždirbtas autorinis honoraras yra sustabdytas. Bylos nagrinėjimas atidėtas iki 2020 m.

2019 08 28 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt