ketvirtadienis, sausio 27 d.
I. Jasnauskaitė: turinio kūrimas socialiniams tinklams yra sunkus darbas
Marija Angeloska
Instagram
Inidė Jasnauskaitė

Turinio kūrėja Inidė Jasnauskaitė prisipažino, kad jai nepatinka, kai ją vadina nuomonės formuotoja, nes ji socialiniuose tinkluose dalijasi ne gyvenimiškais patarimais, o kuria pramoginį turinį apie madą. Į šią veiklą įtraukusi ir savo vaikiną, mergina yra laikoma viena geriausių „reels“ filmukų kūrėjų Baltijos šalyse. Inidė prisipažino, jog jos darbštumas buvo puoselėjamas nuo vaikystės, kai dvylikos metų pradėjo prekiauti turguje, todėl kartais pagalvoja, kad yra užkėlusi sau per didelę kartelę ir įdedanti per daug pastangų į kuriamą turinį.

Inide, sakyk, kaip prasidėjo tavo kaip turinio kūrėjos karjera?

Inidė: 2018 m. pavasarį su tėvais ir Osvaldu išvažiavome į Paryžių. Pagalvojau, kad dabar puikus metas, kai esu gražiame mieste pasidaryti gražių nuotraukų, ir Osvaldas mane visur fotografavo. Pirmą kartą buvo taip, kad jis, susidėjęs į kuprinę mano drabužių derinius, nešiojosi juos po visą Paryžių. Visada suvokiau, kad turiu stiliaus pojūtį ir išsikėliau tikslą, kad per savaitę turiu įkelti keturis ar penkis skirtingus drabužių derinius, ir taip mane pastebėjo prekių ženklai. Pirmus metus tai dariau nemokamai. Man nelabai rūpėjo uždarbis, nes aš labai anksti pradėjau dirbti ir visą laiką turėdavau pinigų, niekada neprašydavau iš tėvų.

Ar nuo pat pradžių sulaukei palaikymo iš šeimos?

Inidė: Osvaldas sakydavo, kad čia nesąmonė. Iš mano šeimos visą laiką būdavo palaikymas, bet iš Osvaldo aplinkos, ne tėvų, bet kas yra susidūrę su nuomonės formuotojais, galvodavo, kad aš nesąmones darau, kad tikrai neuždirbsiu iš to pinigų.

Osvaldas: Nesakydavau taip, iš pradžių stengdavausi sekioti paskui ją, bet ji neturi saiko nuotraukoms, kai pradedame fotografuoti, tai kelis tūkstančius nuotraukų padarydavome, kol išsirinkdavo kelias.

Inidė: Dabar pakanka ir kelių šimtų, bet anksčiau vieno drabužių derinio nuotraukų būdavo keli tūkstančiai. Su vienu drabužių deriniu vaikščiodavai po visą senamiestį, kol atrasdavai gražią vietą nuotraukai.

Inide, minėjai, kad nuo ankstyvo amžiaus pradėjai dirbti. Kokie buvo darbai?

Inidė: Nuo dvylikos metų pradėjau turguje pardavinėti braškes, trešnes, agurkus ir man labai patiko. Vaikystėje , kai kitos mergaitės svajodavo būti kosmonautėmis, aš norėjau būti kasininke. O nuo 2014 m. užsiimdavau aktyvia prekyba, taip ir su Osvaldu susipažinome, nes atvykau pas jo tėvus į Palangą dirbti, o jis dirbo pas tėvus sandėlyje.

Stebint jus iš šono atrodo, jog nuolatos esate kartu. Ar nekyla ginčų namuose?

Inidė: Taip ir yra, labai retai, kada būname atskirai. Santykių pradžioje, pirmuosius trejus metus, Osvaldas savaitgaliais važinėdavo pas mane į Šiaulius iš Vilniaus, tai reikia atsigriebti. Visi ginčai, kurie kyla, tik dėl darbo. Draugaujame jau aštuonerius metus, ir kuo toliau, tuo geriau sutariame, žinoma, daug ką duoda ir mūsų amžius.

O kaip atrodo jūsų laisvalaikis?

Inidė: Mėgstame nuvykti į Vilnius Grand Resort, kadangi bendradarbiaujame su jais. Šiaip kartais atrodo, kad sau neleidi galvoti apie laisvas dienas, nes kai tiek daug laiko siekei to, ką turi dabar, tai nesinori per daug atsipalaiduoti ir atleisti vadeles. Šiame darbe yra daug nuovargio, bet man jis labai patinka.

Ko gero, esate vienintelė nuomonės formuotojų pora, kuri kartu kuria turinį socialiniuose tinkluose. Kaip sugalvojote, jog norite dirbti kartu?

Inidė: Osvaldas užsiima vadybiniais dalykais, atrašinėja į elektroninius laiškus, montuoja vaizdo įrašus, o aš esu kūrybininkė. Jis pastebėjo, kad aš nesusitvarkau su užsakymais, kad mano elektroniniame pašte yra netvarka, nespėju montuoti ir retušuoti nuotraukų.

Osvaldas: Man vis už akies užkliūdavo montavimo klaidos, klausdavau, kaip tu gali taip daryti. Kai atostogavome Tenerifėje, iš pradžių pradėjau montuoti jos vaizdo įrašus per telefoną, o vėliau per porą mėnesių išmokau dirbti su kompiuterinėmis programomis. Dabar telefono net neliečiame.

Neseniai skridote į Paryžių vien tam, kad sukurtumėte įvairesnio turinio į socialinius tinklus. Ar tai darote, nes atsiperka, ar visgi jums patiems patinka būti originaliems?

Inidė: Įkvėpimo pasisemti, kūrybiškų idėjų ir, žinoma, paįvairinti turinį, nes auditorijai atsibosta stebėti tave, kai nuolatos esi Vilniuje. Taip išėjo, kad susikaupė nemažai reklaminių užsakymų, tai pamanėme, kad galime skristi kitur jas sukurti. Anksčiau neatsipirkdavo tokios kelionės, o dabar tikrai atsiperka. Galbūt ir dabar norėčiau skristi į kokią Romą kurti turinio, bet kelionės labai išbalansuoja ir vėliau sunku sugrįžti į režimą. Dažniausiai į visas keliones važiuojame dirbti, bet ir truputį pailsėti. Mūsų darbas yra kiek kitoks, tai ir atostogos kitokios.

Osvaldas: Šiaip mes galėtume tik skraidyti ir kurti turinį socialiniams tinklams, bet turime kitų tikslų gyvenime, tai butas, namas ar kotedžas, dėl to stengiamės dabar truputį mažiau keliauti.

Turinys, kuriuo dalijatės, yra itin originalus. Kiek laiko užtrunka kūrybinis procesas nuo idėjos sugalvojimo iki įgyvendinimo?

Inidė: Klientui duodamas mėnesis laiko. Kartais išgirdusi, ko jie nori, man idėja kyla iš karto. Idėjų semiuosi stebėdama užsienio „Instagram“ ir „TikTok“ „reels“ kūrėjus. Tikrai jų nekopijuoju, tiesiog analizuoju tuos vaizdo įrašus ir vėliau kažkokias detales panaudoju iš kokių penkių skirtingų įrašų. Žinoma, reikia ir pailsėti, nes, kai esi pervargęs, darbo kokybė prastėja.

Osvaldas: Sumontuoti vieną klipą gali užtrukti nuo dvidešimties minučių iki šešių valandų, priklauso koks tai vaizdo įrašas.

Dažnai nuomonės formuotojai susiduria su išankstiniu nusistatymu, kad jų darbas yra itin lengvas. Papasakokite, kaip yra iš tikrųjų.

Inidė: Kai tu kuri turinį parduotuvėje, tai pardavėjos į tave žiūri kaip į pajuokos objektą. Žinoma, ne visos pardavėjos yra tokios, bet kartais tikrai jauti žvilgsnius.

Osvaldas: Skiriasi ir nuomonės formuotojų darbo specifika. Kai filmavome viešbutyje „Kempinski“, tai visi stebėjosi, kad mes tiek daug įdedame pastangų ir sakė, jog kiti ateina, tik nufilmuoja „Instagram story“ ir išeina.

Inidė: Tai sunkus darbas, nes tu turi suderini visas detales su klientu: sumą, idėją, atlygį. Jeigu turi išskirtinę idėją, tau reikia nemažai inventoriaus, kurį reikia susirasti pačiai. Vėliau montavimas, tekstų rašymas. Aš manau, tai tikrai nėra lengva. Kartais galvoju, kad įdėdama tiek pastangų į savo veiklą persistengiu, bet aš tiesiog nemoku kitaip daryti.

Osvaldas: Bet dėl to, kad mes įdedame daug pastangų, tai ir už reklamas gauname panašią kainą kaip kiti turinio kūrėjai, kurie turi du šimtus tūkstančių sekėjų.

Inidė: Mes manome, kad kaina, kurią gauname už reklamas, yra didesnė, nei yra mano profilio vertė. Tikrai stengiuosi viską daryti kokybiškai, aš negaliu tiesiog filmuotis ar fotografuotis prie baltos sienos. Būtent dėl šios priežasties klientai pas mus sugrįžta ir vieni kitiems rekomenduoja. Ne vieni klientai yra sakę, jog esu viena stipriausių „reels“ kūrėjų Baltijos šalyse.

Inide, tavo socialinių tinklų paskyros yra apie madą ir grožį. Kada pajautei aistrą mados industrijai?

Inidė: Nuo mažens mano mama mus su sese rengdavo stilingai, ji ir pati yra labai stilinga moteris. Kartais nusiperka net mano sekėjams rekomenduotus drabužius. Mokykloje būdavo taip, kad sulaukdavau patyčių dėl to, kad apsirengdavau kitaip. Niekada nebuvau tas žmogus, kuris reaguodavo į tai, nes tikrai nesu ta, kuri už save nepastovėtų.

O ar nebūna dienų, kai nenori imti telefono į rankas, tačiau žinai, kad privalai nufilmuoti reklamą?

Inidė: Žinoma, būna tokių dienų, tačiau tu negali nuvilti kliento, tai tiesiog imi ir darai. Kartais, jei noriu pailsėti, stengiuosi pasidaryti kuo daugiau per vieną dieną, kad kitą galėčiau pailsėti.

Osvaldas: Būna, kad porą dienų pavėluojame, bet, kai yra didelė paklausa, tai natūralu.

Ar tiesa, kad nuomonės formuotojai socialiniuose tinkluose yra netikri, susikūrę įvaizdžius?

Inidė: Manau, kad visi esame susikūrę įvaizdį tokį, kokį norime, kad matytų kiti. Aš nesidaliju savo asmeniniu gyvenimu ir manau, kad turiu tokią teisę. Yra dalykų, kuriais pasidaliji, dažniausiai linksmesniais, bet yra dalykų, kuriuos nuslepi. Tačiau esu pastebėjusi, kad, kai pasakai kažką neigiamo, tai žmonės labiau į tai reaguoja, tai atsispindi ir „Instagram story“ peržiūrų skaičiuje. Galbūt kai kurie nuomonės formuotojai pamato tai ir pagauna cinkelį, o tada žaidžia su tuo.

2021 11 26 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt