antradienis, rugsėjo 22 d.
Į JK atvyksta D. Trumpas
tiesa.com

Šiandien Jungtinėje Karalystėje (JK) su darbo vizitu lankysis kontroversiškasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Prezidentinis JAV lėktuvas Londone leisis šiandien po pietų, nors vizitas oficialiai prasideda penktadienį, liepos 13-ąją. D. Trumpas su komanda į JK sostinę atvyks tiesiai iš NATO viršūnių susitikimo Briuselyje. Tikimasi, kad vizito metu JAV vadovą lydės ne tik komandos nariai, bet ir žmona Melania, kuri viešumoje pastaruoju metu rodosi itin retai.

D. Trumpą priims karalienė Elizabeth II – šalių vadovų susitikimas vyks Windsoro pilyje, kurios teritorija tądien visuomenei bus uždaryta. Vėliau JAV prezidento lauks susitikimas su JK premjere Theresa May, politiniai lyderiai žada kartu pusryčiauti.

Britų spauda premjerei primena jos pažadą pranešti JAV prezidentui, ką ji mano apie JAV ir Meksikos pasienyje nuo sulaikytų nelegalių imigrantų šeimų narių atskiriamus vaikus. JK parlamente Th. May neseniai sakė, kad tai yra „nežmoniška“.

„Kai mes nesutinkame su JAV, pasakome jiems tai. Bet mes taip pat turime bendrų interesų ir gerai, kad galime apie tai diskutuoti su prezidentu – prezidentu šalies, su kuria ruošiamės tęsti ilgalaikius specialius santykius“, – sakė ji parlamentarams.

Londonas D. Trumpą turėtų pasitikti ne tik svetingai, bet ir priešiškai – šiandien planuojamas protestas Regent parke ir prie JAV ambasadoriaus rezidencijos, kurioje, kaip manoma, nakvos šalies prezidentas.

Rytoj dar vienas protestas numatomas prie BBC būstinės ir Trafalgaro aikštėje centriniame Londone. Jame žada dalyvauti tūkstantinė minia, kurią sudarys įvairių nevyriausybinių organizacijų nariai, smerkiantys D. Trumpo sprendimus klimato kaitos, imigracijos, karo ir kitais klausimais.

2018 07 12 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt