trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Į madą grįžta vyresnio amžiaus manekenės
tiesa.com

Mados industrijoje amžius – tai prakeiksmas. Kuo modelis vyresnis, tuo jam sunkiau išlikti ant podiumo. Ši taisyklė ypač dažnai pritaikoma moterims manekenėms. Sulaukusi trisdešimties ir modeliu dirbusi moteris vis rečiau kviečiama į kolekcijų pristatymus ar fotosesijas, o netrukus, visai pamirštama mados pasaulio atstovų. Bent jau taip buvo iki šiol.

 Garsiausi pasaulio mados kūrėjai kolekcijoms, kurios bus pristatomos nuo vasario mėnesio bei reklaminėms kampanijoms renkasi šiek tiek vyresnes, dažnai jau trisdešimt perkopusias moteris, – skelbė standard.co.uk. Šiomis dienomis nereta manekenė atrodo putlesnė nei prieš penketą metų podiumu žygiavusios gražuolės. Po truputį atsisakoma perkarusio kūno reklaminiuose plakatuose bei televizijos ekranuose.

Šiais metais su garsiaisiais Versace bei Givenchy mados namais dirba žymioji Gisele Bündchen, gimusi 1980 metais. Stefano Pilati kolekcijai, sukurtai Yves Saint Paurent pristatymui išsirinko trisdešimtmetę Mariacarla Boscono, o Karlas Lagerfeldas į Chanel kolekcijos pristatymą pakvietė taip pat į trisdešimtmetį įkopusią Saskia de Brauw. Netgi Prada neišsiskiria naujosios vyresnių modelių mados šauksmui ir į vienos kolekcijos pristatymą pakvietė 34 metų Guinevere Van Seenus, – pranešė standard.co.uk. Pastaroji manekenė pernai sumušė amžiaus rekordą mados pasaulyje, kuomet buvo pakviesta pakeisti penkiolikmetę manekenę, buvusią Miu Miu reklaminiu veidu.

Specialistai mano, jog vyresnio amžiaus modeliai kviečiami grįžti ant podiumo dėl dviejų priežasčių: norima nusikratyti nusistovėjusio požiūrio apie jaunutes mergaites gadinančią grožio industrijos mašiną bei atlaidžiau žiūrimą į subrendusios moters kūną, nes visuomenėje itin svarbus tampa vidinis grožis ir ekologiškas požiūris į pasaulį. Dėl šių priežasčių mados pasaulio gigantai nebegali kovoti su besikeičiančiu pasauliu, tad tenka šiek tiek keisti taisykles, – teigiama portale standard.co.uk.

2012 01 11 08:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt