ketvirtadienis, spalio 1 d.
Į Temzę atplaukė neregėtas gyvūnas (vaizdo įrašai)
tiesa.com

Antradienį Temzės upės žiotyse netoli Londono pastebėtas šiose vietose iki šiol nematytas vandens gyvūnas – baltasis delfinas. Baiminamasi, kad paklydęs žinduolis nesugebės išplaukti atgal į savo namus.

Delfinas pirmą kartą pastebėtas upėje ties Gravesendu, esančiu už maždaug 25 mylių į pietryčius nuo Londono. Jį užfiksavo paukščius šiose apylinkėse stebėję ornitologai.

Išskirtinis gyvūnas iš karto patraukė žmonių dėmesį, jį ėmė maitinti praplaukiančių laivų įgulų nariai, nuo kranto jo suskubta žiūrėti kateriais.

Gamtininkai ragina taip nesielgti.

Iki 6 metrų ilgio užaugantys baltieji delfinai (angl. – Beluga) įprastai gyvena labai toli nuo Jungtinės Karalystės esančiuose arktiniuose vandenyse, todėl kyla klausimas, kaip šis delfinas atsidūrė Temzėje.

Baiminamasi, kad jis yra praradęs orientaciją ir gali nesugebėti išplaukti atgal į jūrą.

Teigiama, kad baltasis delfinas juda prieš srovę Londono link.

„Nežinia, ar jis Temzėje ras maisto, be to, upėje daug atliekų, tokių kaip plastiko maišeliai, kurie gali būti pražūtingi gyvūnui. TIkimės, kad jis ras kelią iš čia į sau tinkamesnę aplinką.

Aišku, norėtume, kad žmonės paliktų jį ramybėje“, – apie neįprastą svečią kalbėjo Londono uosto aplinkosaugos vadovė Tanya Ferry.

Baltasis delfinas greta JK paskutinį kartą užfiksuotas 1996 metais šiaurinėje Škotijos pakrantėje, tiesa, tuomet jis buvo žymiai arčiau savo gyvenamųjų teritorijų.

Anksčiau į Temzę buvo atklydę keli banginiai.

[TW=https://twitter.com/iPterodroma/status/1044544524012453889]

[TW=https://twitter.com/rtaylorjones/status/1044665301797949446]

2018 09 26 08:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt