penktadienis, rugsėjo 18 d.
I. Zasimauskaitė apie panikos priepuolius: tai gali nutikti bet kuriuo metu, kai tu to mažiausiai tikiesi
Alfa.lt

Penktadienio vakarą VDU Botanikos sode žmonės rinkosi į pirmąjį socialinės iniciatyvos –Skirtingos Spalvos renginį. Šiame renginyje buvo kalbama apie depresiją bei visuomenės požiūrį į šią ligą. Vakaro pašnekove tapusi Ieva Zasimauskaitė pasidalino sava patirtimi apie depresiją bei kelią su ja.

Iniciatyvos iniciatorius Dalius Stankevičius renginio pradžioje pabrėžė: „Kad didžioji visuomenės dalis vis dar klaidingai mano, jog depresija tai tik liūdesys, prastas nusiteikimas ar negatyvus požiūris į gyvenimą, kurį panorus galima staiga pakeisti. Priešingai, šis vakaras apie depresiją, kurią, laimei, galime suvaldyti ir išgydyti laiku“. Netrukus į sceną buvo pakviesta ir vakaro viešnia, žymi Lietuvos atlikėja Ieva Zasimauskaitė, kuri neslėpė, jog buvimas tokiame renginyje, jai kelia didelį džiugesį ir dėkingumą, kad mes pradedame kalbėti apie opias problemas garsiai.

Pokalbio metu Ieva atskleidė, kad vienas iš baisiausių dalykų turint depresiją yra panikos priepuoliai, ir kaip rasti kelią su jais susidoroti. „Panikos priepuolis gali nutikti bet kuriuo metu, kai tu to mažiausiai tikiesi. Atsimenu kai važiavau mašina ir staiga pradėjau jausti stiprų širdies plakimą, sustojau šalikelėje, ir pradėjau bijoti visko. Ta mašina pasidaro baisi, visi, kas važiuoja baisūs, net pats savęs negali valdyti ir prarandi kontrolę“, – prisiminimais dalijosi Ieva.

Atlikėja teigia, kad panikos priepuolio siunčiamus signalus turi mokėti atpažinti didžioji visuomenės dalis, nes laiku suteikta pagalba ar net pokalbis su depresiją turinčiu žmogumi, gali išgelbėti nuo žymiai baisesnių dalykų.

Paklausus Ievos kaip jai pačiai svarbu atrasti laimę? Atlikėja atsakė: „Manau, kad kiekvieno iš mūsų tikslas ir yra – būti laimingu“. Pokalbio pabaigoje renginio vedėjas Dalius Stankevičius įteikė rankų darbo marškinėlius, kuriuose atsispindi Ievos istorija apie depresiją. „Šiuos marškinėlius galėsite įsigyti ir jūs jau rugpjūčio 31 d. ir prisidėti prie iniciatyvos palaikymo.

„Dažniausiai kiekvienas iš mūsų išorėje atrodome gražūs ir laimingi, o viduje nešiojamės neigiamas emocijas. Tikiu, kad mažais žingsneliais mes kalbėsime apie tikras emocijas garsiai ir į rytojų žengsime stipresni. To jums ir linkiu!“, – pokalbį gražiu palinkėjimu baigė Dalius.

Pasibaigus pokalbiui, Ieva savo noru atliko kelias dainas susirinkusiems ir palinkėjo nesustoti tikėti. Renginiui neeilinį reginį dovanojo šokio teatro trupė „AURA“ su spektakliu – „Norėčiau būti paparčio žiedu“.

Renginio organizatoriai kviečia sekti naujienas apie būsimus renginius socialiniuose tinkluose bei jau rugpjūčio 31 d., 19:00 išgirsti visą pokalbį su Ieva Zasimauskaite „Youtube“ platformoje – Skirtingos spalvos.

2020 08 24 15:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt