trečiadienis, liepos 6 d.
Ieva Swan apie atsiradusį gyvenimo džiaugsmą ir stiliaus paslaptis
Alfa.lt
Instagram
Nuomonės formuotoja Ieva Swan

Tinklaraštininkė Ieva Swan papasakojo istoriją, kaip pradėjusi dirbti konsultante greitosios mados parduotuvėse tapo stiliste ir pasidalijo stiliaus patarimais. Propaguojanti sveiką gyvenseną Ieva bus atvira, tik išmokusi atrasti balansą ir pradėjusi negraužti savęs dėl suvalgyto nesveiko maisto pradėjo džiaugtis gyvenimu. „Tai sugalvojau ne aš, man aplinka diktavo savo taisykles, Ačiū Dievui, tas laikotarpis nesitęsė ilgai ir neperaugo į rimtas problemas“,- apie valgymo sutrikimus prasitars nuomonės formuotoja.

Ieva, esi nuomonės formuotoja, dalijiesi stiliaus patarimais ir skatini žmones gyventi aktyviai. Ko nemato sekėjai ir ar tai sunki profesija?

– Negaliu kalbėti už visus. Kai kurie influenceriai lygiagrečiai turi dar ir kitus darbus, todėl viskas šiek tiek gali skirtis, bet kai tu esi didesnis nuomonės formuotojas tai, kaip ir kiekviename versle turi daug susitikimų. Aš pati dirbu, kaip juridinis asmuo, turiu buhalterę ir dažnai sekėjai nepagalvoja, kad už viso kuriamo turinio slypi didelės komandos, kurios tau padeda.

Kaip supratai, kad tave traukia mada?

– Devyniolikos metų pradėjau dirbti greitosios mados parduotuvėse, kaip konsultante ir vėliau kilau karjeros laiptais. Man labai patikdavo padėti žmonėms išsirinkti drabužius ir bendrauti su jais.

Vienoje kelionėje sutikau moterį, kuri vis mane stebėdavo, klausdavo kur pirkau vieną ar kitą suknelę ir paklausė ar galėčiau su ja kartu eiti apsipirkti. Žinoma, neėmiau už tai pinigų net ir tada, kai tokias paslaugas pradėjau teikti mokamai, nes ji buvo mano tokia, kaip paskatintoja eiti šiuo keliu.

Iš pradžių tai darydavau nemokamai ir tik po pusės metų, kai pastebėjau, kad klienčių daugėja ir negaliu būti stiliste iš idėjos pradėjau profesionalę karjerą šioje sferoje.

Ar pati turi daug drabužių?

– Turiu labai daug, bet turiu taisyklę, kad prieš pirkdama naujus drabužius parduodu senuosius. Nėra taip, kad gavusi algą paskiriu kažkokią dalį drabužiams. Prisipažinsiu, kažkada taip darydavau, bet tai nėra gerai.

Kiek kartų per metus atnaujinate savo spintą?

– Jei žmogus kartas nuo karto apsilanko parduotuvėse tikrai nereikėtų kardinaliai atnaujinti turimų drabužių. Reikia nepamiršti, kad drabužius galima sluoksniuoti, o šiaip nusipirkti kažką naujo galima du kartus per metus tai pavasario/vasaros sezonui ir rudens/žiemos.

Vienoms moterims išpardavimai – džiaugsmas, o kitoms – galvos skausmas. Kaip neprisipirkti nereikalingų daiktų? Ir ar verta investuoti į išparduodamus drabužius?

– Ką aš asmeniškai darau ir ką patariu kitiems tai, kad pirkti tik tuos modelius, kurie jums patinka ir žinote, kad nešiosite. Išpardavimai labai gerai, kai žinai, ko tiksliai nori. Nors, žinoma, visada žmonės prisiperka nereikalingų dalykų, bet nemanau, kad reikėtų su tuo labai kovoti, nes žmogus taip yra sukurtas pirkti tai, kas gražu. Jei labai sunku susilaikyti tai užeikite į išpardavimus, prasieikite vieną dieną, po savaitės vėl užeikite, pasigrožėkite, bet jų nepirkite.

Pakalbėkime apie svarbiausią moterų aksesuarą – rankinę. Į kokią verta investuoti, o kurias verčiau pirkti iš greitosios mados parduotuvių?

– Tai priklauso nuo žmogaus darbo ir pajamų. Jeigu moteris uždirba nedaug arba yra studentė, kuri papildomai dirba tai taupyti kelis metus prabangiai rankinei tikrai nereikėtų. Ji turi pažaisti su savo stiliumi ir jį atrasti, ką dariau ir aš daug metų. Tiesą pasakius, savo pirmąją rankinę nusipirkau būdama dvidešimt penkerių metų. Nereikia kurti iliuzijų, kad gali nusipirkti prabangų daiktą, jeigu jam taupai ilgus metus, o apie padirbinius net nekalbu. Juk pavyzdžiui tokios parduotuvės, kaip „Zara“, „Mango“ dažnai išleidžia panašaus modelio aksesuarus, kaip ir didieji prekiniai ženklai.

O batus? Atrodo kiekvieną sezoną madingi vis kitokios formos ir spalvų. Kaip „neprašauti“ perkant avalynę?

– Aš sakyčiau, kad jei investuoti tai tik į klasikinius modelius, kurie bėgant metams nesikeičia.

Kokias didžiausias klaidas daro moterys rinkdamosios garderobą?

– Būna moterys, kurios dirba, dirba, dirba, turi šeimas, bet daug dirba ir joms nesvarbu, kaip jos atrodo. Ir kažkada ateina gyvenime toks momentas, kai galbūt jau būna užsidirbę pinigų, kad nori būti moteriškomis. Ir pažvelgus į tokios moters spintą pamatai trisdešimt kelnių ir vieną suknelę, tai tada reikia keisti spintos turinį kardinaliai.

Ar moterys Lietuvoje bijo dėvėti ryškius drabužius?

– Taip, bet džiaugiuosi, kad mano klientes inspiruoja mano kuriamas turimas socialiniuose tinkluose. Atėjus pas jas, pamačius spintą ir kad ji nėra juoda/balta mane visada pradžiugina. Žinoma, stilistes žmonės pasirenka tas, kurių asmeniniam stiliui prijaučia. Jei kalbėti ne iš asmeninės patirties, o apskritai tai Lietuvoje žmonių spintose vyrauja pastelinės spalvos. Tokia kultūra, kad žmonės yra linkę neišsiskirti iš kitų, ko nėra pavyzdžiui pietuose. Pažiūrėkite, kokie spalvingai apsirengę žmonės yra Italijoje ar Ispanijoje.

Dirbdama stiliste sutinkate daugybę įvairių žmonių, pamatote labai skirtingų spintų. Ar spinta gali daug papasakoti apie žmogų?

– Tikrai taip, nes vienos spalvos simbololizuoja ramybę, kitos charakterį ar griežtumą. Jeigu spintoje yra visas koloritas, tai žmogus dažniausiai rengiasi pagal nuotaiką.

Kaip atrasti savąjį stilių? Ar verta dėvėti tai, kas madinga, nors jautiesi nepatogiai?

– Tikrai ne. Žurnaluose, spaudoje ar prie konkretaus žmogaus išsakytos nuomonės apie madingus drabužius reikėtų su žvaigždute prirašyti, kad tinka ne visiems. Žmogus turėtų dėvėti tai, kas jam patogu ir su kokiais drabužiais pats jaučiasi gražiai, nes tada jis šypsosis, o šypsena puošia labiau nei bet koks drabužis.

Pakalbėkime apie kitą tavo veiklą, kuri užima ne ką mažiau tavo laiko tai – sportas. Kiek laiko propaguoji sveiką gyvenseną?

– Kartais būna nukrypimų, bet prisižiūriu mitybą ir sportuoju daug įvairių sporto šakų.

Galbūt duotum patarimų, kaip atrasti balansą tarp sveiko požiūrio į sportą ir maistą?

– Visi kraštutinumai yra tavo galvoje. Žmonės dažnai save spaudžia, bet jie turėtų atrasti sportą, kuris jiems teiktų džiaugsmą. Maistą, kurį valgydami džiaugtūsi. Ir suprasti, kad jei įprastai valgai sveikai, maistą gaminiesi namuose tai, kad išėjusi su draugais į miestą suvalgysi tai, kas galbūt nėra sveikiausias pasirinkimas nieko neatsitiks.

Jeigu trūksta idėjų receptams visada galima socialiniuose tinkluose susirasti profilius, kurie dalijasi patarimais. Aš ir pati dažnai pasinaudoju jų teikiama informacija.

Ar per tiek daug metų propaguojant sveiką gyvenseną niekada nebuvo užuominų dėl valgymo sutrikimų?

– Buvo, nežinau ar reikėtų apie tai kalbėti, nes buvo tragiškas etapas. Tai sugalvojau ne aš, man aplinka diktavo savo taisykles, Ačiū Dievui tas laikotarpis nesitęsė ilgai ir neperaugo į rimtas problemas. Bet savęs suvaržymas, kai į pyragėlį žiūri, kaip į aukso luitą paveikia psichologinę būseną ir suvalgius jį aplanko kaltės jausmas. Būna moterys, kurios alinančiomis dietomis pasiekia rezultatų, bet nebemoka džiaugtis gyvenimu. Norėčiau patarti visiems, kad sportas taptų malonumu ir nekankinti savęs, jei norite nesveiko maisto, nes net moksliškai įrodytą, kad maistas suteikia geras emocijas.

2022 04 23 19:06
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt