pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Įkandus vorui moteriai amputavo pirštą
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje gyvenančiai moteriai buvo amputuotas pirštas, o ji pati teigė pajutusi mirties alsavimą po to, kai Sunderlando parke jai įkando nuodingiausias šalyje gyvenantis voras – našlė apsimetėlė.

 Seahame gyvenanti Andrea Wallace BBC įvykį apibūdino lyg siaubo filmo scenarijų. Po nariuotakojo užpuolimo moteriai prasidėjo nekrozinis fascitas, kurio gydymui prireikė 10 savaičių, praleistų ligoninėje. Našlė apsimetėle – nuodingiausias šalies voras, tačiau ekstremalios organizmo reakcijos į jo įkandimą – retas reiškinys.

 Anglijoje plinta nuodingi vorai

Vos atvykusią į ligoninę moterį ėmėsi operuoti chirurgai. Gydytojai bandė sustabdyti nuodų plitimą į kūną. Vėliau ji perkelta gydymui į ligoninės palatą. „Skausmas buvo toks, kokio nesu patyrusi gyvenime. Kol atvykau į ligoninę, mano pirštas ištino ir atsivėrė atvira žaizda, kurioje buvo pūlių. Visas pirštas pajuodo, tad supratau, kad geruoju tai nesibaigs“, - BBC sakė nukentėjusioji.

Šeima Anglijoje su bananais nusipirko nuodingiausių vorų pasaulyje

Gydytojai moterį tikino, kad jei ji būtų atvykusi valanda vėliau, ji greičiausiai būtų mirusi. Nors medikai stengėsi atgaivinti pirštą, į kurį buvo įkąsta, jiems nepavyko, tad teko amputuoti. „Netekti piršto – mažiausia kaina šioje situacijoje, aš galėjau mirti“, - kalbėjo moteris.

Gigantiški vorai veržiasi į žmonių namus Anglijoje

Iki šiol Jungtinėje Karalystėje neužfiksuota mirčių nuo našlės apsimetėlės nuodų, tad medikų manymu, moteriai įkandęs voras pernešė bakterijų, kurios užkrėtė A. Wallace.

Našlės apsimetėlės:

Apsigyveno Pietvakarių Anglijoje 1870-aisiais, vėliau išplito po šalį.

Nuodingiausias voras Didiojoje Britanijoje, nors iki šiol nenustatyta jų sukeltų mirties atvejų.

Voras turi skiriamąją grietinėlės arba oranžinės spalvos dėmelę ant kūno ir plaukuotas, rudas su rausvai oranžiniu atspalviu kojas.

Valgo vabzdžius, bestuburius ir kitus vorus.

Apsigyvena tamsiose, šiltose vietose.

Kūnas užauga iki 15 mm skersmens, kojų ilgis – apie 25 mm.

2014 10 01 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt