trečiadienis, liepos 15 d.
Imigrantams – Britanijos istorijos testas
tiesa.com

Premjero Davido Camerono plane, kaip sugriežtinti reikalavimus imigrantams gauti Jungtinės Karalystės pasą, yra numatyta prievolė pasitikrinti Britanijos istorijos žinias. Vyriausybės vadovas jau anksčiau užsiminė apie ketinimus apriboti galimybę užsieniečiams gauti pasą susituokus su JK piliečiu bei paragino visuomenę įduoti pareigūnams nelegalius imigrantus.

Kalbėdamas apie imigracijos keliamus iššūkius D.Cameronas žadėjo, kad pilietybės gavimo procedūra bus dar griežčiau peržiūrėta. Ją prieš devynerius metus liberalizavo Leiboristų vyriausybė, tačiau britai piktinasi, kad sunkiais laikais biudžetas turi išlaikyti atvykėlius, kurie dažnai taikosi į dosnias pašalpas.

„Piliečio vadovėlyje yra visas skyrius apie istoriją, bet stebėtina, egzamine apie tai nėra nė vieno klausimo. Vietoje jų yra klausimai apie Europos pagrindines institucijas, jų galias ir net apie JK pašalpų ir išmokų sistemą. Mes ruošiamės pakeisti visą testą – nuo šiol daugiausia reikės žinoti apie britų istoriją ir kultūrą“, - ryžtingai kalbėjo premjeras.

D.Cameronas buvo iškėlęs tikslą iki rinkimų grynosios migracijos (atvykstančių santykis su išvykstančiais – red.) mastą sumažinti nuo „šimtų tūkstančių iki dešimčių tūkstančių“. Praėjusiais metais grynoji imigracija siekė 239 tūkst.

Vyriausybės manymu, sugriežtinta vizų išdavimo tvarka jau duoda savo rezultatų. Be to, premjeras ragina visus gyventojus prisidėti prie kovos su nelegalia imigracija ir pranešti apie neteisėtai JK gyvenančius užsieniečius. „Kartu mes atkursime savo sienas ir išsiųsime nelegalus namo“, - tvirtino ministras pirmininkas. 

2011 10 11 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt