trečiadienis, liepos 8 d.
Imigrantų banko sąskaitų tikrinimas – jau netrukus
tiesa.com

Nuo ateinančių metų sausio Jungtinėje Karalystėje įsigalioja tvarka, pagal kurią šalyje veikiantys bankai ir kitos finansų įstaigos privalės patikrinti sąskaitas – ši priemonė padės nustatyti imigrantų statusą.

Šiuo metu JK bankuose yra atidarytos apie 76 mln. asmeninių banko sąskaitų, manoma, kad jas turi ir šalyje nelegaliai gyvenantys žmonės.

Pagal šiemet įvestas imigracijos įstatymo pataisas, finansinės įstaigos nuo 2018-ųjų metų privalės patikrinti visas šias sąskaitas pagal vidaus reikalų ministerijos pateiktas instrukcijas – tokiu būdu tikimasi nustatyti asmenis, kurie neturi teisės gyventi JK.

Tai turėtų parodyti tam tikri požymiai, paaiškėsiantys tikrinimo metu.

Jeigu sąskaita sukels bent menkiausių įtarimų, ji nedelsiant bus uždaryta arba įšaldyta, taip apsunkinant gyvenimą nelegalams. Vyriausybė tikisi, jog jau per pirmuosius metus tokiu būdu pavyks identifikuoti 6 tūkst. asmenų, kurie neturi teisės gyventi JK.

Tačiau baiminamasi, jog taikant tokias priemones kyla didžiulė klaidų tikimybė, o tai pakenktų niekuo dėtiems žmonėms, mat kasdienis gyvenimas JK be banko sąskaitos šiandien sunkiai įsivaizduojamas. Imigrantų gerove besirūpinančios organizacijos skelbia, jog nesenos patirtys įrodo, kad vidaus reikalų ministerijos įrašai ne visada yra patikimi bei prognozuoja, jog klaidų tikrai bus.

Teisininkų manymu, toks tikrinimas yra per sudėtingas vien dėl to, kad imigracijos įstatymas nuolat kinta.

Tuo tarpu bankams ir kitoms finansų įstaigoms valdžia grasina, kad už sąskaitų netikrinimą laukia didžiulės baudos, veiklos apribojimai ir kitos sankcijos.

Migracijos politika: JK bankai tikrins milijonus sąskaitų

2017 12 18 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt