antradienis, balandžio 7 d.
Internautus papiktino „TV pagalbos“ vedėjų elgesys ir žodžiai: gynė smurtavusį vyrą?
tiesa.com
organizatorių nuotr.

Socialines problemas apžvelgiančioje laidoje „TV pagalba“ neseniai buvo rengiama laida apie nuo priklausomybės alkoholiui ir korpiklausomybės kenčiančią šeimą. Internautus papiktino tai, kaip su šeima bendravo ir jos problemas sprendė laidos vedėjai Edgaras Navickas ir Renata Šakalytė-Jakovleva.

TV3 laidoje buvo pasakojama apie moterį, kuri iškvietė televizijos „gelbėtojus“, jog šie padėtų jai ir jos vaikams. Eteryje buvo minima, kad moteris 20 metų kentė alkoholiu piktnaudžiaujančio vyro smurtą. Kaip pasakojo pati laidos herojė, ji daugiau nei ketverius metus išgyveno tikrą siaubą, o neišgėrusio vyro net nėra mačiusi. Galiausiai po „gelbėtojų“ vizito ji ramiau atsikvėpė, nes jie padėjo vyrą išgabenti į reabilitacijos kliniką, tačiau po mėnesio sutikusi jį televizijos studijoje herojė nebepanoro gyventi kartu. Išsakiusi savo norą išsiskirti ir toliau gyventi ramiai su vaikais ji išgirdo laidos vedėjų dvejones. Neva toks sprendimas nėra geriausias, o ilgus metus ją kankinęs vyras nusipelnė antro šanso. „

Žiūri į save, susivokė, kad viską daro ne taip. Buvo piktas, smurtautojas ir netinkamas tėvas... Čia tai skyrybos su degtine išsiskirti. Viskas dėl jūsų ir vaikų“, – vardijo E. Navickas. Tačiau daugiau internautų papiktino R. Šakalytės-Jakovlevos pozicija, kuri ne kartą yra viešai pasakojusi, jog vaikystėje pati patyrė patėvio smurtą. Daugelį nustebino, jog tokią skaudžią patirtį turinti moteris neigiamai reagavo į laidos herojės norą palikti net kelis dešimtmečius prieš ją smurtavusį sutuoktinį.

„Atrodot super. Toks, kokį mačiau laidos siužete ir toks, kokį matau dabar – kaip diena ir naktis. Jūs kaip naujai gimęs“, – iš reabilitacijos centro sugrįžusį laidos herojų gyrė R. Šakalytė-Jakovleva. Tačiau pati herojė neliko sužavėta ir tiek laidos vedėjų, tiek savo sutuoktinio pažadais netikėjo.„Taisaisi tik dėl savęs, o aš gyventi nebežadu. Nusibodo. Kiek per tiek metų sveikatą sužlugdei...“, – kalbėjo moteris ir pridūrė, kad tėvo namuose nelaukia ir vaikai.

Dėl tokio jos atsakymo nenustebo ir vyras. Jis pripažino kaltę ir suprato, kad yra kaltas. „Džiaugiuosi, kad ten patekau, bet gaila, kad per vėlai“, – sakė herojus. „Grįžta supratimas apie padarytas klaidas, gimsta naujo gyvenimo vizija... Koks jausmas išgirsti tokius žodžius?“, – vis dar kritikavo moters norą nutraukti tokius santykius laidos vedėjai Egaras ir Renata. Laidoje ji pranešė, kad jau surinko visus savo ir vaikų daiktus, o vyrui pasakė, jog jis grįš į tuščius namus.„Jūs ne tik paliekat Liną, bet ir paliekat jį dėl kito?“, – klausė Renata. E. Navickas taip pat spaudė moterį likti ir sakė, kad nebegeriantis vyras yra visiškai kitas žmogus. Tuo tarpu moteris netikėjo ir sakė, kad toks jis bus neilgai. Jos nuomonės nepakeitė laidos vedėjų žodžiai ir pažadai.

„Mieli Lietuvos vyrai, gali nutikti štai taip (į laidos heroję paėmęs jai skirtą gėlių puokštę ranka mojo vedėjas). Jis nutarė keistis, praeina reabilitaciją, kursus... O išgirdo štai ką...<...> Jums gali taip nutikti, kad mylimoji įkvėpusi laisvės oro gali panorėti jūsų daugiau nematyti <...>“, – sakė E. Navickas

Ši laida užkliuvo ir „Youtube“ kanalą „Pralaužk Vieną Šaltą“ kuriantiems vyrukams, kurie sakė, kad toks laidos vedėjų elgesys ir žodžiai yra netinkami bei skatinantys smurtą šeimose. Jie pastebėjo, jog kaip auka čia yra pateikiamas vyras, o ne moteris su vaikais. Tai sukėlė ne vieną diskusiją socialiniuose tinkluose. Daugelis vis dėlto palaikė nuomonę, kad toks laidos kūrėjų ir vedėjų darbas yra netinkamas. Juolab, kad laida rodoma žiūrimiausiu laiku, kai ją gali matyti ir vaikai, kurie vėliau susidarys netinkamą nuomonę apie gyvenimą šeimoje ir smurtą. DELFI susisiekus su R. Šakalyte-Jakovleva, ji atsisakė komentuoti šį TV laidos epizodą ir nukreipė į laidos kūrėjus.

„Just TV“ atstovai atsakymus pateikė raštu ir paprašė juos cituoti kaip laidos kūrėjų komandą. Pasiteiravus, ar jie patys neįžvelgė neigiamų aspektų savo laidos siužete, kūrėjai atsakė, jog to nebuvo. „Kiekvienas gali turėti savo nuomonę, tačiau laikomės pozicijos, kitose laidose išreikštos nuomonės nekomentuoti“, – rašė jie laiške. Pasidomėjus, su kokiais iššūkiais jie susiduria kurdami tokio tipo laidas, jie paminėjo objektyvumą. „TV Pagalbos“ pokalbių studija yra pokalbių tipo žanro laida. Didžiausias tokių laidų iššūkis – objektyviai nušviesti visų pokalbyje dalyvaujančių žmonių pozicijas, neturėti išankstinės nuomonės ir padėti visoms pusėms atskleisti savo poziciją, visus vienodai išklausyti ir išlaikyti tikėjimą žmogumi. Tai, kad „Youtube“ kanalo turinio kūrėjai domisi laida „TV Pagalba“, yra ženklas, kad mūsų nagrinėjamos temos yra aktualios ir svarbios visai visuomenei – ne tik TV žiūrovams, bet ir internetinės žiniasklaidos vartotojams. Laida kuriama laikantis formato reikalavimų, be abejo, atsižvelgiame į auditorijos ir dalyvių prašymus, komentarus, atsiliepimus“, – buvo rašoma laiške.

2020 02 24 07:00
Spausdinti