antradienis, sausio 19 d.
Internete – pardavėjų sąmokslas prieš pirkėjus
tiesa.com

Konkurencijos ir rinkos priežiūros tarnyba kaltina internetinės prekybos milžinus sąmokslu, dėl kurio pirkėjai praranda galimybę už prekes mokėti dar mažiau.

Tarnyba paskelbė turinti įrodymų dėl susitarimų, pagal kuriuos konkuruojančios interneto prekybos kompanijos yra nustačiusios minimalias kainų ribas, kurių kirsti nevalia nors ir būtų galima leisti dar žemiau.

Sąmokslu įtariamos kelios kompanijos, tarp kurių yra ir „Amazon“, neva tarpusavyje susitarė ir dėl tam tikrų prekių pardavimo kiekių, taip kiekviena užsitikrindama veiklos ir pelnų apimtis.

Nors ir turi nederamos pardavėjų veiklos įrodymų, tarnyba ligšiol rimtesnių priemonių prieš juos nesiėmė ir apsiribojo tik raštiškais įspėjimais bei paraginimu baigti susitarimus.

„Tų, kurie į mūsų prašymą neatsižvelgs, lauks rimtos pasekmės“, – sakė tarnybos vyresnysis direktorius Stephenas Blake’as.

Anot jo, per kalėdinės prekybos bumą bei „juodajį penktadienį“ paaiškės, kurios kompanijos tarnybos prašymų paiso, o kurio – ne. Įprastai už pažeidimus skiriamos milžiniškos baudos: liepą už panašius susitarimus viena bendrovė nubausta 163 tūkst. svarų sterlingų bauda, o balandį vonios įrangos gamintojas už grasinimus mažmenininkams nemažinti produkcijos kainos turėjo susimokėti net 826 tūkst. £.

Dėl sumažėjusio pelno „Ryanair” kaltina „Brexit”
 
Nuo šiandien mažinamos pašalpos

2016 11 08 11:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt