ketvirtadienis, vasario 25 d.
Ir davė, ir gailisi: už neįvykusį F. Kirkorovo koncertą skirti pinigai kelia audrą
Alfa.lt

Kultūros viceministrė, buvusi Lietuvos kultūros tarybos vadovė Daina Urbanavičienė teigia apgailestaujanti dėl situacijos, kai subsidijos už neįvykusius ar perkeltus renginius buvo skirtos bendrovėms, kurios planavo Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus.

Viceministrė sako, kad skirstant subsidijas buvo vertinami tik ekonominiai ir teisiniai aspektai.

„Nuoširdžiai apgailestauju dėl susidariusios situacijos. Man dirbant Lietuvos kultūros tarybos pirmininke, skirstant subsidijas kultūros ir meno renginių organizatoriams pagal programos sąlygose nurodytus reikalavimus buvo vertinami tik ekonominiai ir teisiniai aspektai“, – BNS atsiųstame komentare teigė viceministrė.

„Galiu pasakyti, jog šiame kontekste minimų atlikėjų mintys ir veiksmai prieštarauja Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos visuomenės vertybėms ir tarybos konkursuose, t. y. tose finansavimo priemonėse, kuriose atliekamas ekspertinis vertinimas, finansuoti nebūtų“, – kalbėjo D. Urbanavičienė.

Ji sako siūlysianti, kad būtų atliekamas ir ekspertinis vertinimas teikiant valstybės pagalbą verslui dėl pandemijos.

„Šiandieninė mano pozicija sudaro galimybes pasiūlyti sprendimus, kurie užtikrintų vertybinių nuostatų laikymąsi tokiose situacijose ir įtrauktų ekspertinį vertinimą teikiant valstybės pagalbą verslui. Būtinieji formalumai neturi ir negali užgožti kokybinio ir vertybinio pagrindo“, – sakė viceministrė.

Kultūros ministras Simonas Kairys sako situaciją vertinantis kaip akibrokštą, tačiau pabrėžė, kad subsidijos skirtos dėl „ydingos ankstesnės subsidijavimo tvarkos“.

Ministras žada užtikrinti, kad nuo šiol ketinama vertinti ir kokybę, meninę vertę, o sprendimai bus grindžiami ekspertų išvadomis.

„Šią skausmingą pamoką taip pat norėčiau išnaudoti ir kaip progą giliau pažvelgti į seniai egzistuojančią problemą. Jau ne pirmą kartą viešojoje erdvėje kyla incidentų ar abejonių dėl proputiniškos pasaulėžiūros atlikėjų koncertų Lietuvoje“, – rašė S. Kairys.

„Inicijuosime atitinkamus sprendimus visos valstybės mastu tokių atlikėjų atžvilgiu. Kartu mūsų laukia ir dar vienas uždavinys – nuosekliai ugdyti visuomenės skonį ir užtikrinti kuo didesnį kokybiško turinio prieinamumą“, – teigė jis.

Lietuvos kultūros taryba pernai lapkričio pabaigoje skyrė beveik 13,7 tūkst. eurų subsidiją nuostolių dėl neįvykusių F. Kirkorovo koncertų patyrusiai bendrovei „Bravo events“.

Beveik 17 tūkst. buvo skirta ir bendrovei „Mon voyage“, patyrusiai nuostolių dėl M. Šufutinskio koncertų.

Kultūros ministerija taip pat informavo BNS, kad Lietuvos kultūros tarybos paprašė pateikti išsamią informaciją apie visą subsidijuotos programos vykdymą.

Tuo, kad subsidijos skirtos F. Kirkorovo ir M. Šufutinskio koncertus Lietuvoje rengusiems organizatoriams ketvirtadienį piktinosi visuomenininkas, laidų vedėjas Andrius Tapinas.

„Kirkorovas dar rugsėjį nusifilmavo Lukašenką remiančiame klipe, spalį pavadino Krymą mylimiausia Rusijos vieta, sveikino nuostabiausią prezidentą su gimtadieniu. Bandiugų šansono karalius Šufutinskis irgi ne kartą koncertavo okupuotame Kryme“, – rašė A. Tapinas.

Jo teigimu, F. Kirkorovo ir M. Šufutinskio koncertai perkelti į šiuos metus.

Tokios subsidijos supykdė ne tik A. Tapiną. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas taip situaciją komentavo savo „Facebook“ paskyroje: „Putiną šlovinančias dainas kuriantys ir Krymo okupaciją teisinantys atlikėjai iki šiol buvo laukiami Lietuvoje, o jų koncertų Lietuvoje organizatoriai pasirodo dar ir gauna kompensacijas iš Lietuvos mokesčių mokėtojų kišenių.“

Jis taip pat su Seimo kultūros komiteto pirmininku Vytautu Juozapaičiu sutarė antradienį sušaukti bendrą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Kultūros komiteto posėdį, „kuriame apsvarstysime galimas sistemines priemones bei tolimesnius žingsnius, kurie leistų tokių absurdiškų situacijų išvengti ateityje.“

"Kultūros taryba paskyrė 30 651 EUR Šaraškino kontorai „Mon voyage“ (dirba vienas žmogus), kuriai dėl pandemijos nepavyko atvežti į Lietuvą Rusijos kultūrinių šiukšlių - Kirkorovo ir Šufutinskio. Tai vizavo naujoji kultūros viceministrė Urbanavičienė. Pone ministre S.Kairy, jūs kuria kūno vieta ten atliekat tokį liberalų mąstymo procesą? Valstiečius iš Kultūros ministerijos išmėžti galima, valstietiškos dvasios iš Kultūros ministerijos išmėžti neįmanoma", - „Facebooke“ komentavo apžvalgininkas Rimvydas Valatka. 


2021 01 14 21:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt