ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Iranui sumokės 650 mln. dolerių
tiesa.com

Tarptautinis arbitražo teismas Hagoje įpareigojo Didžiąją Britaniją Iranui sumokėti 650 mln. JAV dolerių vertės netesybas dėl neįvykusio ginklų tiekimo sandorio, rašo britų dienraštis „The Independent“.

Sutartis dėl 1 tūkst. 500 tankų ir 250 šarvuočių tiekimo tarp Londono ir Teherano buvo pasirašyta tuo metu, kai Iraną valdė šachas. Tačiau 1979 m. pavasarį Irane buvo įvykdyta revoliucija, ir Didžioji Britanija sustabdė sutarties vykdymą, todėl karinė technika nebuvo pristatyta.
 
Teheranas dešimtmečius reikalavo iš Londono kompensacijos, taip pat kreipėsi ir į Tarptautinį arbitražo teismą, kuris sprendžia komercinius ginčus.
 
Pagaliau Didžiosios Britanijos vyriausybė pripažino Hagos teismo sprendimą, ir dabar Gynybos ministerija atidaro specialią sąskaitą, į kurią bus pervesta 650 mln. JAV dolerių, skelbia „The Independent“.
 
Tuo tarpu Londone kalbama, kad po to, kai pinigai bus pervesti, sąskaita gali būti įšaldyta, nes Didžioji Britanija yra įvedusi griežtų sankcijų Iranui dėl jo vykdomos branduolinės programos.

2010 04 27 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt