trečiadienis, sausio 27 d.
Iš HSBC banko – įspėjamieji signalai
tiesa.com

Praėjusiais metais didžiausio Europos banko HSBC pelnas krito žymiai daugiau nei buvo galima tikėtis, ši finansinė įstaiga neatsisako planų perkelti dalį darbuotojų iš Jungtinės Karalystės.

2016 metais banko pelnas iki mokesčių krito net 62 procentais: nuo 18,87 milijardų JAV dolerių 2015-aisiais iki 7,1 mlrd. $ pernai. Analitikai tikėjosi kritimo, tačiau ne tokio didžiulio – jie prognozavo, jog HSBC uždirbs bent 14 milijardų JAV dolerių.

Britų banko atstovai tikina, kad praėję metai yra įsimintini dėl didžiulių ir netikėtų politinių įvykių, tokie kaip „Brexit“ bei Donald’o Trump’o atėjimas į valdžią Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tai turėjo įtakos ir pelno kritimui.

„Šie pokyčiai gali nubrėžti naujas ribas tarp išsivysčiusių šalių ir likusio pasaulio, o tokia nežinomybė laikinai stabdo investuotojus“, – aiškino vienas iš HSBC vadovų Douglas’as Flint’as.

Banko prezidentas Stuart’as Gulliver’is patvirtino, kad tūkstantis darbuotojų bus perkelti iš JK į Paryžių iš karto po to, kai šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos. Kalbėdamas apie ateities planus jis įspėjo, jog rūpestį kelia Europoje kylanti populizmo banga, kuri gali turėti negatyvų poveikį globaliai prekybai, o kartu – ir atskirų valstybių ekonomikai.

Mokesčius didins, paslaugų mažins

2017 02 21 08:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt