pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Iš mokyklos į Islamo valstybę pabėgusi mergina nori grįžti į JK
tiesa.com
Metropolitan Police

Viena iš trijų merginų, 2015-aisiais palikusių Jungtinę Karalystę tam, kad prisidėtų prie Islamo valstybės grupuotės, teigia nesigailinti priėmusi šį sprendimą, tačiau nori sugrįžti namo, rašo Bbc.com.

Interviu „The Times“ Shamina Begum, kuriai dabar 19 metų, teigė mačiusi šiukšlių dėžėse sumestas nukirstas žmonių galvas, tačiau tokie vaizdai jos nestulbino. Šiuo metu apsistojusi Sirijos pabėgėlių stovykloje, mergina sakė, jog yra devyntą mėnesį nėščia ir į Jungtinę Karalystę nori sugrįžti siekdama geresnio gyvenimo savo vaikui. Shamina atskleidė, kad ji turėjo dar du vaikus, tačiau abu jie neišgyveno.

Paklausus, ar mergina žino, kur šiuo metu yra kitos dvi merginos, su kuriomis kartu ji išvyko iš JK ir nusprendė prisidėti prie Islamo valstybės, S. Begum tikino, kad viena jų žuvo per sprogdinimą, o kitos merginos likimo nežino.

Gyvenome įprastą gyvenimą

Bethnal Green akademijos mokinės S. Begum ir Amira Abase buvo 15-kos, o Kadiza Sultana – 16-kos, kai 2015-ųjų vasarį paliko rytų Londoną. Iš Gatviko oro uosto jos išskrido į Turkiją savo tėvams pranešusios, jog dieną praleis mieste. Vėliau merginos peržengė Sirijos valstybės sieną.

Atvykusios į šiaurinėje Sirijos dalyje esantį Raka miestą, merginos apsistojo name, kuriame gyveno kitos ką tik atvykusios „būsimos nuotakos“, „The Times“ pasakojo Shamina.

„Aš rašiau, jog noriu ištekėti už angliškai kalbančio 20-25-erių metų kovotojo“, – pasakojo mergina, po dešimties dienų ištekinta už 27-erių olando, tapusio Islamo išpažinėju. Nuo tada Shamina visą laiką praleido kartu su savo vyru. Prieš porą savaičių ji su mylimuoju pabėgo iš Baghuzo – paskutinės grupuotės kontroliuojamos teritorijos rytų Sirijoje.

S. Begum vyras pasidavė Sirijos kovotojams, o mergina atsidūrė pabėgėlių stovykloje, kurioje šiuo metu gyvena apie 39 tūkst. žmonių.

Žurnalisto paklausus, ar gyvenimas kadaise Islamo valstybės griežtai kontroliuojamame Raka mieste atitiko jos lūkesčius, Shamina atsakė: „Taip, atitiko. Gyvenimo įprastą gyvenimą. Tai, kas rodoma propagandiniuose vaizdo įrašuose – tikra. Tai normalus gyvenimas. Žinoma, retkarčiais nukrisdavo bombos, tačiau nepaisant to, viskas buvo normalu.“

Mergina atskleidė, kad pamačius pirmąją žmogaus nukirstą galvą, gulinčią šiukšlių dėžėje, ji nė kiek nesutriko. „Ji priklausė sugautam kovotojui, Islamo valstybės priešui. Pagalvojau, ką jis, jei būtų turėjęs progą, būtų padaręs musulmonėms moterims, – prisiminimais dalijos Shamina. – Nebesu ta maža kvaila 15-metė mergaitė, kuri prieš ketverius metus pabėgo iš mokyklos. Nesigailiu čia atvykusi.“

Tiesa, mergina atskleidė, kad, jos nuomone, Islamo valstybės „kalifatas“ artėja į pabaigą.

„Neturiu didelių vilčių. Jų vis mažėja, o ir dėl didelės priespaudos bei vyraujančios korupcijos mąsto nemanau, kad jie nusipelno pergalės“, – sakė Shamina, omenyje turėdama savo įkalintą vyrą, kuris už grotų patiria didžiulius kankinimus.

2016-aisiais kartu su Shamina pabėgusios Kadizos šeimos advokatas tikino, kad pastaroji buvo nužudyta per rusų oro ataką, tačiau S. Begum patikino, kad jos draugė žuvo susprogdinus namą, kuriame „slapta vyko kažkokie dalykai“.

„Niekada nemaniau, kad taip nutiks. Iš pradžių tai neigiau, nes maniau, jei mes žūsime, tai žūsime kartu“, – pridūrė Shamina.

 [TW=https://twitter.com/FenMorgana/status/568899496240926720]

Baimės dėl kūdikio

Kaip anksčiau minėta, S. Begum neteko jau dviejų vaikų. Šiuo metu ji laukiasi trečiojo. Su pirmųjų atžalų mirtimis moteris susitaikė labai sunkiai.

Pirmasis Shaminos vaikas – mergaitė – mirė būdama vos metų ir devynių mėnesių. Vos prieš mėnesį ji buvo palaidota Baghuze. Antroji merginos atžala, sūnus, mirė prieš tris mėnesius, būdamas vos aštuonių mėnesių amžiaus. Jo gyvybę pasiglemžė liga, organizmą užgrobusi dėl neprievalgio. Nepaisant to, kad sūnų Shamina nuvežė į ligoninę, jo gyvybės išgelbėti nepavyko. „Ligoninėje nebuvo jokių vaistų ir nepakankamai medicinos darbuotojų“, – atskleidė ji. Būtent dėl šių skaudžių netekčių Shamina labai saugo šį savo vis dar įsčiose esantį mažylį. Būtent tai turėjo didelės įtakos jos sprendimui palikti Baghuzą.

„Buvau silpna. Nebūčiau ištvėrusi kančių ir sunkių gyvenimo sąlygų, kurios manęs laukė kovos lauke. Tačiau aš taip pat labai bijojau, kad vaikas, kurį netrukus pagimdysiu, man ten likus mirs. Štai kodėl noriu grįžti į JK. Žinau, kad ten mano mažyliu bus pasirūpinta. Bent jau jo sveikata. Padarysiu viską, ką reikia, kad galėčiau grįžti namo ir ramiai gyventi su savo vaiku“, – pasakojo S. Begum.

2019 02 14 07:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt