sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Išdalinti svarbieji „Emmy” apdovanojimai: triumfavo „Sostų karai“
tiesa.com

Televizijos HBO fantastinis epas „Sostų karai“ (Game of Thrones) pirmadienį pergalingai sugrįžo į televizijos apdovanojimų „Emmy“ sceną ir netikėtumų – įskaitant piršlybas – kupiną vakarą pelnė prestižinę geriausio draminio serialo statulėlę.

Kitą įspūdingą televizijos „Oskarais“ vadinamų apdovanojimų vakaro istoriją pateikė komiškas serialas „Nuostabioji ponia Maisel“ (The Marvelous Mrs Maisel), gavęs net aštuonis „Emmy“, įskaitant geriausio komiško serialo apdovanojimą. Šis elektroninės prekybos tinklo „Amazon“ serialas pasakoja apie 6-ojo dešimtmečio namų šeimininkę, tapusią estrados komike.

„Tarnaitės pasakojimas“ (The Handmaid's Tale), kuris geriausia drama buvo pripažintas pernai ir dabar vėl pretendavo į apdovanojimus, pirmadienį teatre „Microsoft Theater“ negavo nieko. Šiemet jam teko tik trys iš antraeilių apdovanojimų, išdalytų prieš savaitę.

 

Iškilminga ceremonija, kurią vedė televizijos NBC laidos „Saturday Night Live“ senbuviai Colinas Jostas ir Michaelas Che, turėjo aiškų politinį atspalvį: netrūko kandžių juokelių tokiais itin aktualiais klausimais kaip įvairovė Holivude, judėjimas „#MeToo“ ir prezidentas Donaldas Trumpas.

Pirmuosius savo „Emmy“ gavo keli sentimentalius jausmus žadinantys favoritai. Matthew Rhysas už darbą trileryje apie šnipus „Amerikiečiai“ (The Americans) pelnė geriausio dramos aktoriaus „Emmy“ , Claire Foy buvo paskelbta geriausia dramos aktore už karalienės Elizabeth II įkūnijimą „Karūnoje“ (The Crown), o Henry Winkleris iš serialo „Baris“ (Barry) triumfavo kaip geriausias komedijos antrojo plano aktorius.

„Sostų karai“, kurie pernai į „Emmy“ negalėjo pretenduoti, buvo pripažinti geriausiu draminiu serialu, o Tirioną Lanisterį vaidinantis Peteris Dinklage'as atsiėmė geriausio antrojo plano aktoriaus statulėlę.

„Rašyti šiems aktoriams ... yra kartą gyvenime pasitaikanti garbė“, – sakė vienas serialo kūrėjų Davidas Benioffas.

„Tačiau ne mes sugalvojome šiuos veikėjus. Tai padarė George'as R. R. Martinas. Šio šou negalėtų būti be beprotiško George'o genijaus“, – pridūrė jis.

„Sostų karai“, kurie 2019-aisiais sugrįš sutrumpintam ir paskutiniam aštuntajam sezonui, bendrai gavo devynis „Emmy“ ir dabar iš viso jau turi 47 šiuos apdovanojimus.

Tai viršija ankstesnį šio serialo, kaip daugiausiai apdovanojimų turinčio šou, rekordą. Televizijos akademijos apdovanojimai „Emmy“ teikiami nuo 1949 metų.

Komedijų kategorijose pirmą kartą nominuota „Nuostabioji ponia Maisel“ įveikė visus varžovus, buvo pripažinta geriausiu komišku serialu ir susišlavė aktorėms skirtus apdovanojimus, kurie atiteko jo žvaigždei Rachel Brosnahan ir antrojo plano aktorei Alex Borstein.

Anksčiau šiais metais šis serialas pelnė du „Auksinius gaublius“.

Televizijos HBO „tamsi“ komedija „Baris“ pelnė dvi statulėles už vaidybą: H. Winkleriui ir serialo žvaigždei Billui Haderiui.

Politika ir „#MeToo“

Iškilmingas vakaras prasidėjo drąsiu dainos ir šokio numeriu pasišaipant iš daugybės kontroversijų, įskaitant įvairovę Holivude.

„Mes tai išsprendėme!“ – traukė nominantai iš „Saturday Night Live“ Kate McKinnon ir Kenanas Thompsonas, pritariant popmuzikos žvaigždėms Johnui Legendui, Ricky Martinui ir net RuPaului.

Tuomet jie užleido sceną C. Jostui ir M. Che, kurie pažėrė kandžių sąmojų.

„Šiemet publikai leidžiama gerti savo vietose. Tikiuosi, dėl to džiūgaujat, nes šiuo metu Holivudui tikrai reikia vieno dalyko: grupės žmonių, atleidžiančių savo varžtus per darbo vakarėlį“, – pasakė C. Jostas, turėdamas omenyje „#MeToo“.

Laureato piršlybos

Siekdami didesnių reitingų „Emmy“ organizatoriai sakė tikintys, kad jiems pavyks supurtyti transliaciją. Ir jiems – sąmoningai ar netyčia – tai pavyko.

Žiūrovus ir interneto vartotojus papirko netikėtos „Emmy“ pelniusio režisieriaus Glenno Weisso piršlybos. Atsiimdamas savo statulėlę už „Oskarų“ ceremonijos režisavimą, jis paprašė tarp žiūrovų sėdėjusios Jan Svendsen tekėti už jo.

„Tu klausi, kodėl man nepatinka vadinti tave savo mergina? Todėl, kad noriu vadinti tave savo žmona“, – pridūrė jis ir sulaukė sveikinimo šūksnių bei plojimų. Keli salėje sėdėję aktoriai apsiašarojo.

J. Svendsen užlipo ant scenos pas G. Weissą, kuris priklaupė ant vieno kelio ir oficialiai pasipiršo.

Akimirka buvo itin jaudinama, nes G. Weissas sakė, jog neseniai mirė jo motina, ir įteikė J. Svendsen žiedą, kurį jo tėvas buvo padovanojęs mamai.

Dramų dvikova

Tarp kitų svarbių laureatų yra televizijos FX „Gianni Versace nužudymas“ (The Assassination of Gianni Versace), gavęs geriausio riboto serialo ir geriausio tokių serialų aktoriaus apdovanojimus. Pastarasis atiteko Darrenui Crissui, suvaidinusiam dizainerio žudiką Andrew Cunananą.

Thandie Newton pelnė geriausios draminės antrojo plano aktorės apdovanojimą už darbą HBO futuristiniame vesterne „Vakarų pasaulis“.

„Aš net netikiu Dievu, bet šįvakar jai padėkosiu“, – pajuokavo T. Newton.

„Saturday Night Live“ pelnė „Emmy“ kaip geriausias įvairių etiudų serialas.

Kilusią tradicinių televizijų ir naujų platformų dvikovą iliustravo tai, kad pagal gautų „Emmy“ skaičių pirmąja vieta teko dalytis srautinio siuntimo milžinei „Netflix“ ir HBO. Abi televizijos gavo po 23 statulėles.

2018 09 18 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt