pirmadienis, liepos 6 d.
Iškilmingame karalienės gimtadienyje – akys į Meghan: princas Harry žmonai turėjo priminti protokolą
tiesa.com
facebook nuotrauka

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II šeštadienį Londone mini savo oficialųjį gimtadienį, per kurį tradiciškai rengiama Vėliavos pagerbimo ceremonija (Trooping the Colour).

Apie 1 400 karių, dėvinčių paradinius skaisčiai raudonus mundurus ir aukštas meškos kailio kepures, pražygiavo stebint 93 metų monarchei per ceremoniją Vestminsteryje. Paradą stebėjo ir kiti karališkosios šeimos nariai, įskaitant sosto įpėdinį princą Charlesą, princą Williamą su žmona Kate.

Šventėje pasirodė ir princas Harry su žmona Meghan Markle. Neseniai pirmagimio susilaukusi pora užsienio žiniasklaidoje šeštadienį sulaukė dėmesio dėl trumpo jųdviejų pokalbio. Etiketo nežinojimas esą Sasekso kunigaikštienei užtraukė gėdą, rašo express.co.uk Sutinkant karalienę Harry savo mylimajai turėjo priminti protokolą.

„Ar turėčiau?“, – vyro paklausė Meghan, turėdama galvoje nusilenkimą karalienei. „Taip“, – tepasakė jis ir kartu su ja nulenkė galvą prieš Elizabeth II. Užsienio žiniasklaida pabrėžia, kad tokių neva elementarių taisyklių princo Williamo žmonai Kate priminti nereikėjo.

Pasižiūrėti įspūdingo reginio susirinko tūkstančiai žmonių, išsirikiavusių palei parado maršrutą ir šalimais esančiame Šv. Jokūbo parke. Pagal karališkąją tradiciją, gyvuojančią 250 metų, karalienė švenčia du gimtadienius.

Tikrasis Elizabeth gimtadienis yra balandžio 21-oji, bet kurį nors birželio šeštadienį minimas ir jos oficialus gimtadienis, kai rengiamas karinis paradas. Šiemet jame dalyvauja Britų armijos karaliaus divizija – septyni pulkai, tradiciškai laikomi oficialiais monarcho sargybiniais.

Per karalienės gimtadienį kasmet rengiama Vėliavos pagerbimo ceremonija; ši tradicija yra likusi nuo laikų, kai ruošiantis mūšiui, pulkų vėliavos būdavo lėtai nešamos prieš rikiuotę, kad kariai galėtų jas atpažinti. Šiemet buvo nešama Grenadierių gvardijos 1-ojo bataliono vėliava.

2019 06 09 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt