sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
JAV aktoriui Billui Cosby už lytinę prievartą paskirta bausmė
tiesa.com

JAV televizijos legenda Billas Cosby, pripažintas „smurtaujančiu seksualiniu grobuoniu“, turės praleisti už grotų iki dešimties metų, bet turės galimybę išeiti į laisvę po trejų, antradienį nusprendė teisėjas.

Ši laisvės atėmimo bausmė skirta už 2004 metais įvykusį incidentą, kai aktorius savo namuose Filadelfijos priemiestyje vaistais apsvaigino ir pasikėsino išžaginti perpus jaunesnę buvusią Templio universiteto darbuotoją Andreą Constand.

81 metų B. Cosby, anksčiau daugelio meiliai vadintas „Amerikos tėtušiu“, tapo pirmąja garsenybe, nuteista kalėti už lytinį nusikaltimą po Holivudo magnato Harvey Weinsteino nuopolio, įžiebusio moterų teisių judėjimą #MeToo ir paskatinusių Amerikoje naujus debatus apie lytinę prievartą.

Aktorius, penkiais mėnesiais anksčiau pripažintas kaltu už buvusios universiteto krepšinio administratorės užpuolimą, nerodė jokių emocijų, kai teisėjas Stevenas O'Neilas paskelbė nuosprendį per posėdį Noristauno teisme Pensilvanijoje.

Kiek anksčiau paskelbtas teisėjo sprendimas pripažinti kaltinamąjį „smurtaujančiu seksualiniu grobuoniu reiškia“ reiškia, kad išėjęs į laisvę B. Cosby visą likusį gyvenimą turės lankyti psichologo konsultacijas ir kas ketvirtį prisistatyti pareigūnams. Jo pavardė bus įtraukta į lytinių nusikaltėlių registrą ir apie tai bus pranešta kaimynams, mokykloms ir aukoms.

Prokurorai prašė kaltinamajam skirti 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Gynyba siekė, kad garsiam komikui būtų skirtas namų areštas.

B. Cosby advokatai dėjo daug pastangų, kad jų ginamasis išvengtų „seksualinio grobuonio“ etiketės. Jie tvirtina, kad Pensilvanijoje galiojantis lytinių nusikaltimų įstatymas prieštarauja šalies konstitucijai.

2018 09 26 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt