ketvirtadienis, birželio 24 d.
Jazzu kartu su žymiais Latvijos ir Estijos atlikėjais sukūrė dainą, skirtą Baltijos kelio minėjimui
tiesa.com
Jazzu

Baltijos šalių muzikantai – Latvijos grupė Instrumenti, lietuvių dainininkė Jazzu ir Estijos grupės Ewert ir the Two Dragons lyderis Ewertas Sundja (Ewert Sundja) – susivienijo, kad įrašytų naują dainą, skirtą Baltijos kelio 30-osioms metinėms, kurios bus minimos 2019 m. rugpjūčio 23 d. Nors ši daina įrašyta 2019 m. liepos viduryje, plačiajai visuomenei ji bus pristatyta ypatingame renginyje rugpjūčio pabaigoje, kai bus atskleistas ir paskutinis paslaptingasis šio projekto partneris.

Naujosios dainos muzikos autorius yra Reinis Sėjanas (Reinis Sējāns) (Instrumenti), o žodžius parašė Latvijos poetas Martas Pujatas (Marts Pujāts), savo ruožtu tekstą lietuvių kalbai pritaikė Justė Arlauskaitė-Jazzu.

„Tai labai ypatingas projektas, kurį mes sukūrėme kartu su Baltijos šalių muzikantais ir vienu paslaptinguoju partneriu, kuris bus atskleistas dainos premjeros metu rugpjūčio pabaigoje. Jis ir yra pagrindinis šio projekto idėjos iniciatorius. Be kitų bendraminčių pagalbos vienas asmuo nieko negali pasiekti, ir tokie įvykiai kaip Baltijos kelias tai tūkstanteriopai patvirtina. Kai mes esame vieningi, mes esame daug stipresni, negu galime įsivaizduoti“, – sako R. Sėjanas (Reinis Sējāns) iš grupės Instrumenti.

„Aš labai laiminga būdama šio nuostabaus projekto dalimi. Tolimaisiais 1989-aisiais aš buvau tik kūdikis, tačiau mano širdyje Baltijos kelias užima ypatingą vietą. Viską žinau iš pasakojimų, kuriuos girdėjau iš savo patriotiškojo tėvo ir senelio. Atrodo, kad tuo metu galėjai jausti ore tvyrančią vienybę. Aš tikrai tikiu, kad Baltijos šalys viską pasiekė mūsų vienybės dėka. Baltijos kelias labai daug ką pasako apie Baltijos šalių žmones – jie gali atrodyti labai uždari ir drovūs, tačiau, jeigu būtina, jie gali tapti drąsia ir nenugalima sąjunga“, – pabrėžia Jazzu.

Šia nauja daina projekto autoriai pagerbia Baltijos šalis ir jų istoriją, primena laisvės vertės reikšmę, kurią būtina perduoti iš kartos į kartą – laisvės, kurios šių šalių žmonės troško Baltijos kelyje.

Elektroninės indie pop muzikos grupė Instrumenti yra viena novatoriškiausių Latvijos grupių. Ji vis ieško naujų būdų, kaip sudominti savo auditoriją, kuria įspūdingas bendradarbiavimo galimybes ir nuolat tobulėja. Grupės narių muzikos kūrimo įgūdžiai yra puikiai įvertinti ir Instrumenti yra gavę 14 Metų muzikos apdovanojimų, tarp kurių yra Metų debiutas (2009), Geriausia daina (2009 ir 2010), Geriausias Indie albumas (2014), Geriausias koncertinis įrašas (2015), Geriausia daina (2017) ir Geriausias pop albumas (2018) ir Geriausias metų albumas (2018).

E. Sundja yra Estijos grupės Ewert ir the Two Dragons vokalistas ir lyderis. Grupė susikūrė prieš kelerius metus ir nuo to laiko įrodė, kad yra viena iš Estijos muzikos industrijos lyderių: Metų hitas (2011), Metų albumas (2012), European Border Breakers Award (2013), Metų roko albumas (2016), Metų grupė ir Metų albumas (2018). E. Sundja gimęs 1983 m.

2019 08 08 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt