ketvirtadienis, spalio 1 d.
Jeigu D. Britaniją suptų lūšnynai...
tiesa.com

Jungtinės Karalystės miestai pateikti per neįprastą prizmę – sukurti darbai, atskleidžiantys, kaip atrodytų įvairūs miestai, jei jie būtų kupini šiukšlių, rašė independent.co.uk.

 Labdaros organizacija „Praktiniai veiksmai“ kartu su menininkais sukūrė žymiausių lankytinų objektų, apverstų šiukšlėmis, vaizdus. Objektai, su kurių vaizdais dirbo menininkai, yra Londone, Edinburge ir Brightone.

Projekto tikslas – parodyti D. Britanijos gyventojams bei svečiams, kaip atrodytų jų mylima šalis, jeigu joje atsirastų šiukšlėmis užversti rajonai, kurie ilgainiui pavirsta lūšnynais, nes ten apsigyvena skurdžiai gyvenantys žmonės. Idėjos autorių teigimu, Jungtinės Karalystės gyventojai dažnai šiukšlina per daug ir nė nesusimąsto, ką daro savo šaliai.

Taip pat norima parodyti, kas nutiktų D. Britanijai, jeigu ji patirtų tokią urbanizaciją kaip Nepalas ir Bangladešas. 2007-aisiais pirmą kartą žmonijos istorijoje gyventojų skaičius didmiesčiuose pralenkė kaimo gyventojų skaičių.

Jungtinėje Karalystėje įkurta labdaros organizacija „Praktiniai veiksmai“ pranešė, kad vykstant sparčiai urbanizacijai apie 5,5 mln. Azijos gyventojų iš gerų sąlygų, kurias turėjo gyvendami kaime, persikėlė į miestuose besikuriančius lūšnynus.

Organizacijos direktorius Simonas Trace‘as sakė, jog per artimiausius 30 metų didmiesčių lūšnynuose gyventojų padvigubės. „Miestų skurdas – pasaulinio masto problema, kurią būtina spręsti nedelsiant. Žmonės miršta nuo užteršto vandens bei netinkamo maisto, ir visa tai vyksta miestuose, kuriuose – milijardai gyventojų. Daugybė žmonių visame pasaulyje gyvena vos stovinčiuose būstuose antisanitarinėmis sąlygomis ir nėra apsaugoti net nuo mažiausio gamtos šėlsmo“, – kalbėjo S. Trace‘as.

Vyriausybės bei tarptautinės plėtros sekretorė Justine Greening sakė, kad D. Britanijoje daugelis gyventojų su tokiomis problemomis nesusiduria, todėl bus dedamos didelės pastangos padėti Nepalo ir Bangladešo lūšnynuose gyvenantiems žmonėms.

2013 12 31 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt