sekmadienis, sausio 24 d.
JK bankai juodai dienai atsidėjo dar daugiau
tiesa.com

Du didieji Jungtinės Karalystės bankai padidino savo atsargas, skirtas apsisaugoti nuo galimų finansinių sunkumų šalyje.

Bankų grupė „Lloyds“ ir „Barclays“ ketvirtadienį apsidrausdami nuo vadinamųjų „blogų paskolų“ atidėjo po 700 mln. svarų sterlingų.

Pabrėžiama, kad abiejų finansinių įstaigų veiklos rodikliai yra geri, jie dirba pelningai.

Pirmasis bankas šiam tikslui jau yra iš viso sukaupęs 18,1 mlrd. £, antrasis – 8,9 mlrd. £. O didysis JK bankų penketas: „Lloyds“, „Barclays“, RBS, HSBC ir „Santander“ šiandien tam jau turi iš viso apie 40 mlrd. svarų sterlingų.

Šie pinigai būtų panaudoti tuo atveju, jeigu vartotojai dėl finansinių sunkumų neišgalėtų padengti savo įsipareigojimų grąžinti suteiktas paskolas bankams, taip sukeldami dar didesnius neigiamus padarinius šalies ekonomikai.

Tokie bankų veiksmai taip pat gali būti atsakas į praėjusią savaitę Anglijos banko išplatintą įspėjimą. JK finansų srautus reguliuojančios įstaigos atstovas patikino, kad bankų išduodamų paskolų kiekis auga žymiai sparčiau, nei didėja žmonių pajamos ir dėl to kyla grėsmė ne tik paskolų davėjams ir ėmėjams, bet ir visos valstybės finansiniam stabilumui.

Anglijos bankas siunčia visuomenei įspėjimą

2017 07 28 11:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt