penktadienis, rugsėjo 25 d.
JK dar vienas skandalas dėl vištienos
tiesa.com

Viename didžiausiame mėsos fabrike, iš kurio beveik visa vištiena yra tiekiama Jungtinės Karalystės (JK) didžiausiems prekybos centrams, tokiems kaip Lidl, Sainsbury‘s, Tesco ir kiti, kilo skandalas dėl pažeistų beveik visų įmanomų mėsos laikymo, pakavimo higienos normų.

The Guardian žurnalistai ryžosi neeiliniam tyrimui, kurio metu paaiškėjo skandalingi faktai. JK gyventojai bet kuriuo metu gali turėti rimtų sveikatos problemų dėl to, kad valgo vištieną.

Atlikdami tyrimą, žurnalistai įsidarbino gamykloje, kurioje yra skerdžiama, pakuojama ir pardavimui paruošiama vištiena. Nebuvo tikimąsi, kad čia gali būti pažeidimų, visgi tai pati didžiausia ir gerą vardą turinti gamykla, tačiau vaizdas šokiruoja.

Surinktoje informacijoje matyti, kaip šiame fabrike dirbantys darbuotojai, kurių didžioji dalis emigrantai, kurie net gerai nemoka anglų kalbos, mėto vištieną ant žemės, o po kelių akimirkų ją deda su kita mėsa, kuri keliaus į prekybą.

Čia sugrįžta prekybos centruose neparduota mėsa, kuri išpakuojama, o vėliau etiketės perklijuojamos, o sena, bei galbūt jau ir nuodinga paukštiena vežama į kitus prekybos centrus.

Taip pat šioje gamykloje šiurkščiai pažeidinėjami įstatymai, kuomet nuo dėžių, kuriose laikoma vištiena yra nuplėšiamos senos etiketės ir užklijuojamos naujos, su nauja data, kas reiškia, kad paukštiena yra šviežia, nors ji čia galėjo būti išstovėjusi ir ne vieną dieną.

Gyvenantieji JK perspėjami, mėsą rinktis itin atidžiai ir prekybos centruose pasikliauti ne tik ant pakuotės esančia galiojimo bei pakavimo data, bet ir žvilgtelti ir įvertinti pačios mėsos būklę prieš perkant produktą.

2017 09 29 05:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt