ketvirtadienis, spalio 29 d.
JK gresia degalų kainų didėjimas
tiesa.com

Gali būti, kad artimiausiu metu Jungtinėje Karalystėje (JK) bus keičiamas ilgus metus nejudintas akcizas degalams, dėl to padidėtų kuro kaina.

Ekspertai įspėja, kad silpnėjančios svaro sterlingų pozicijos tarptautinių valiutų rinkose ir auganti naftos kaina privers JK valdžią peržiūrėti degalams taikomą akcizo dydį, kuris nesikeičia nuo 2011 m.

Jeigu jis bus padidintas, kuro kainos turėtų šoktelėti aukštyn.

Iš vyriausybės jau pasigirdo gandų, kad pajamos iš padidinto akcizo galėtų padengti augančias išlaidas Nacionalinei sveikatos tarnybai (NHS), kuriai 2023 m. reikės mažiausiai papildomų 20 mlrd. svarų sterlingų.

Akcizas nedidintas nuo 2011 m. – tuometinės vyriausybės iždo kanclerio George’o Osborne’o sprendimu nustatytas mokestis siekia 57,95 penso kiekvienam degalų litrui.

Automobilininkus vienijančios organizacijos jau kreipėsi į vyriausybę su raginimu atsisakyti šios minties.

„Darydami tai politikai peržengtų raudoną liniją. Staigus valdžios inicijuotas kainų kėlimas taptų impulsu visuomenės pasipriešinimui“, – sakė didžiausios automobilininkų organizacijos AA atstovas spaudai Luke’as Bosdetas.

Jų turimais duomenimis, padidinus akcizą kai kuriems vairuotojams išlaidos kurui padidėtų net iki 40 proc., o tai reikštų, kad papildomi pinigai degalams reikštų asmeninių ir šeimos poreikių apribojimą.

Automobilininkų asociacijos RAC atstovai pastebi, kad mokesčio didinimas reikštų augančias transporto pervežimų kompanijų veiklos sąnaudas, dėl kurių didėtų ir prekių kainos, o tai pajustų eilinis vartotojas.

„Nors prekybos degalais apmokestinimas JK ir taip yra vienas didžiausių Europoje, kuro kainos pastaruosius 3 metus laikosi aukštame lygyje. Dar didesnis akcizas reikštų kainų šuolį“, – taip RAC reagavo į valdžios inicijuotus pasiūlymus.

2018 07 05 07:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt