sekmadienis, balandžio 11 d.
JK lietuvių pamėgto atlikėjo kita karjeros stotelė – Lietuva
tiesa.com
Asmeninio albumo nuotr.

Skandalingai pagarsėjęs dainininkas Tomas Bagdonavičius mėgaujasi augančiu populiarumu Lietuvoje. Vyras pristatė ne vieną didžiulio populiarumo sulaukusį muzikos kūrinį, o į jo koncertus renkasi vis daugiau žmonių. Prieš šiek tiek daugiau nei pusmetį iš ilgą laiką jo namais buvusios Anglijos sugrįžęs atlikėjas tikina, kad pokyčių gyvenime reikėjo norint prisivilioti sėkmę.

T. Bagdonavičius į Angliją išvyko būdamas 26 metų. Jį, kaip ir daugelį, čia atginė noras užsidirbti. „Atvykau į Londoną ir pamėginau kelerius metus čia dirbti. Prisipažįstu, tie metai tikrai nebuvo lengviausi“, – apie sunkią pradžią pasakoja pašnekovas. Iš netikėtumo sėdėjo ir tylėjo Nors pirmieji metai Londone buvo sudėtingi, būtent čia prasidėjo T. Bagdonavičiaus aktyvi muzikinė veikla.

Tiesa, dabar savo muzikinio kelio pradžią Anglijoje vyras prisimena su šypsena ir tikina, kad tai buvo puikus atsitiktinumas. „Vieną vakarą kaimynas šventė gimimo dieną. Susirinko daug žmonių, visi linksminosi. Vienas iš draugų buvo atsinešęs gitarą ir ja užgrojo. Ilgai jį stebėjęs, sukaupiau visą drąsą ir nutariau paprašyti, kad leistų pagroti man. Po kelių mano dainų visi sėdėjo tylūs – niekas nenorėjo kalbėti. Turbūt netikėjo, kad paprastas vaikinukas turi tokių muzikinių įgūdžių. Po šio vakarėlio jau turėjau prašymų pagroti keliuose gimtadieniuose, vėliau užsakymų vis daugėjo ir daugėjo. Taip ir nepajutau, kaip pradėjau groti geriausiuose Anglijos restoranuose, klubuose, prabangiausiuose vakarėliuose, kuriuose kartu pasirodydavo garsiausi Lietuvos atlikėjai“, – džiugiais prisiminimais dalijasi T. Bagdonavičius.

Prireikė laiko adaptacijai

Nors Anglijoje Tomui iš tiesų puikiai sekėsi, o iš muzikos pavyko neblogai uždirbti, jau kurį laiką jį apnikdavo jausmas, kad kažkas ne taip. Darbas tapo rutina, o tobulėti, atrodė, nėra kur. Tai buvo galutinis taškas, privertęs Tomą suprasti, kad jo karjeros galimybės Lietuvoje būtų kur kas geresnės. „Atsibodo dainuoti vis tuose pačiuose klubuose. Norėjosi kažko naujo. Čia, Lietuvoje, galima turėti daugiau koncertų, jie įvairesni. Važinėjant po skirtingus miestus, matant skirtingą publiką, ir rutina nekankina“, – pastebi vyras. Visgi T. Bagdonavičius pastebi, kad, tiek metų praleidus Anglijoje, prireikė šiek tiek laiko adaptacijai Lietuvoje. Žmonės čia kitokie, bet, anot jo, abiem tautoms yra ko pasimokyti vienai iš kitos.

„Anglijoje žmonės paprastesni, linksmesni, mažiau rūpinasi savo įvaizdžiu, o Lietuvoje daug kas mėgsta išsikelti, parodyti, kiek uždirba ir kad yra geresni už kitus. Manau, kad lietuviai turėtų pasimokyti iš anglų to paprastumo, bet lygiai taip pat anglai galėtų pasisemti iš lietuvių darbštumo ir užsispyrimo. Anglai tikrai turi ko mums pavydėti, – sako Tomas ir šyptelėjęs priduria: – Be to, lietuvės moterys kur kas gražesnės.“

Muzika lydėjo visą gyvenimą

Nors aktyvią solisto karjerą T. Bagdonavičius pradėjo Anglijoje, jis tikina, kad muzika į jo gyvenimą atkeliavo, kai buvo vos šešerių. Tąkart jis pirmą kartą pamatė grojančius vestuvių muzikantus ir suprato, kuo nori būti užaugęs. „Tada pirmą kartą į rankas paėmiau akordeoną. Po kurio laiko įstojau į muzikos mokyklą akordeono klasę, kurią sėkmingai baigiau. Be akordeono, grodavau dar keliais pučiamaisiais instrumentais orkestre ir dainavau keliose muzikinėse grupelėse. Tada ir supratau, kad ne tik grojimas, bet ir dainavimas yra mano pašaukimas. Vėliau įstojau į aukštesniąją muzikos mokyklą. Po intensyvių studijų reikėjo kabintis į gyvenimą. Pradėjau groti vestuvėse ir kitose asmeninėse šventėse, gegužinėse, restoranuose, važinėjau po visą Lietuvą. Dirbau kaip meno vadovas. Žmonės kartais klausdavo, kodėl nekuriu savo dainų, įtikinėdavo, kad esu geras atlikėjas, tačiau į tokias jų kalbas vis atrėždavau, kad dar tam nesubrendau. Matyt, reikėjo lūžio, kuris įvyko Anglijoje“, – svarsto Tomas.

Skandalingas asmeninis gyvenimas

Nors sugrįžus į Lietuvą pavyko pagauti karjeros sėkmės paukštę, persekiojančių skandalų išvengti nepavyko. Visai neseniai nuvilnijo ne vienas skandalas, susijęs tiek su T. Bagdonavičiumi, tiek su jo moterimis. Viešumoje ilgai sklido kalbos apie jo ir buvusios mylimosios Monikos Katunskytės nesutarimus. Dar vėliau paaiškėjo, kad dainininkas Londone buvo užmezgęs santykius su kita lietuve, taip pat Monika. Su šia moterimi T. Bagdonavičius susilaukė vaiko, tačiau, kaip vėliau skundėsi moteris, jiems išsiskyrus žinomas vyras nemokėjo alimentų.

Vaiko mama ne kartą žiniasklaidai pasakojo, kad ne dėl karjeros, o dėl atžalos išlaikymo dainininkas išvyko gyventi į Lietuvą, mat Anglijoje tokių skolų turintiems asmenims gresia kalėjimas. Pats T. Bagdonavičius tokias kalbas vadina šmeižtu, o tikrąja grįžimo į Lietuvą priežastimi įvardija karjerą.

„Tai yra šmeižtas, nes aš pinigus mokėjau. Tikrai ne dėl to grįžau, kaip ji sako. Labai norėjau pradėti solisto karjerą“, – ramiai kalba vyras. Šiandien atlikėjas optimistiškai žvelgia į ateitį ir tikina, kad visos negandos liko praeityje. Sako, kad su dabartine mylimąja jaučiasi laimingi, vienas kitu pasitiki ir nekreipia dėmesio į sklandančias kalbas.  Žada dar ne vieną staigmeną Sugrįžęs į Lietuvą, T. Bagdonavičius savo klausytojams parengė ne vieną staigmeną.

„O dar kiek jų bus“, – nusijuokia vyras. Šiuo metu atlikėjas buria profesionalius muzikantus ir pradeda organizuoti tikro garso pasirodymus. „Dabar žmonės labiau mėgsta, kad koncertuose nebūtų vien fonograma, kad grotų instrumentai. Tai žadu tiek savo dainas, tiek kitų atlikėjų kūrinius atlikti gyvai. Jau radau, su kuo tai atliksime, nors prisipažinsiu – nebuvo lengva. Geri muzikantai dažnai jau turi grupes, o mėgėjus sunku surinkti. Visgi suradau egzistuojančią grupę, kuri sutiko bendradarbiauti“, – džiaugiasi T. Bagdonavičius. Ne vieną skandalingą kūrinį Lietuvai dovanojęs atlikėjas tikina, kad tokią kūrybos kryptį pasirinko norėdamas išsiskirti iš kitų.

„Nesinori kopijuoti, nes visa muzika tapo panaši. Norėjosi turėti savo stilių, o žmonėms tai patiko. Ypač kūrinys „Seksas paplūdimy“, kuris yra su ironija ir humoru. Tos krypties, kuri žmonėms patiko, ir laikausi. Norisi būti išskirtiniam, tad tikrai dar stebinsiu“, – pokalbį pažadu baigia atlikėjas.

2019 03 03 08:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt