antradienis, liepos 7 d.
JK pakrantėse išplaunami pavojingi ir labai nuodingi padarai - jokiu būdu nelieskite
tiesa.com
Twitter nuotrauka

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti išties ypatingai įdomaus ir pažiūrėti gražaus organizmo nuotraukos - daugeliui gali pasirodyti, kad tai - tiesiog medūza, tačiau iš tikrųjų tai - portugališkieji laiveliai.

Portugališkieji laiveliai - duobagyvių tipo dilginamosios rūšies gyvis. Jie plaukioja didžiuliais - apie tūkstančio gyvūnų - būriais.  

Tai - įstabus sutvėrimas - laiveliu jis pramintas, nes viršutinė jo dalis, primenanti melsvą balioną su ketera, yra dujų pripildytas maišelis, kurio dėka vėjas šį gyvūną gali plukdyti nelyginant burinį laivelį, tačiau atėjus audrai šis maišelis subliūkšta ir gyvis panyra po vandeniu.  

Šie gyviai iš tiesų nėra vienas organizmas, o veikiau kelių įvairių organizmų kolonija, suformavusi medžioklei tinkamą darinį - šis gyvis minta žuvimis, kurių dydis siekia net iki 30 centimetrų ilgio.  

Grobį jis gaudo dilginamosiomis ląstelėmis padengtais čiuptuvais, kurių paralyžiuota žuvis vėliau pernešama į polipų koloniją, lokalizuotą po dujų maišeliu. Šie smulkina ir doroja laimikį.  

Šis gyvis turi gausybę nuodingų kapsulių, kurios Kelia grėsmę ir žmonėms - nuodų sudėtis panaši į kobros. Mirtinų atvejų pasitaiko palyginti nedaug, tačiau šie nuodai gali itin sunkiai sutrikdyti mažųjų paplūdimio entuziastų sveikatą.  

Šių gyvūnų pasitaiko įvairaus dydžio, kūnas dažniausiai nuo 9 iki 35 centimetrų, tačiau jų čiuptuvai gali būti ir 20 metrų ilgio, o pasitaiko ir 50 metrų ilgio.  

Įkandimo galite sulaukti ir iš negyvo portugališkojo laivelio, išplukdyto į krantą, tad jokiu būdu jo nelieskite ir neleiskite šalia žaisti vaikams.  

Šiandien šie gyvūnai pastebėti Portheras Cove bei Sennen, vakarų Cornwallio paplūdimiuose.

2019 10 07 11:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt