trečiadienis, birželio 3 d.
JK politikas: Lietuvoje nereikia NATO karių
tiesa.com

Jungtinės Karalystės paralmento opozicinės leiboristų partijos lyderis pareiškė, jog NATO neturėtų siųsti karių į šalis, turinčias bendrą sieną su Rusija.

Jeremy Corbynas sekmadienį ryte BBC1 eteryje pareiškė, kad tokia karinio aljanso strategija tik eskaluoja naują šaltąjį karą.

„Turime demilitarizuoti pasienį ir išlaikyti pajėgas kuo toliau, kitaip mes įsivelsime į šaltąjį karą“, – sakė J. Corbynas.

JK, kaip NATO narės, karinės pajėgos taip pat siunčiamos į kitas aljanso šalis, turinčias sienas su Rusija. Tokia taktika pasirinkta stiprinant regiono saugumą, pagal ją Vokietijos karių pagrindu bus sufotmuotas tarptautinis batalionas, kuris bus dislokuotas Lietuvoje nuo kitų metų vasario.

Rusija, reaguodama į tai, Kaliningrado srityje taip pat aktyvina karines savo pajėgas ir dislokuoja šioje teritorijoje tolimojo nuotolio „Iskander“ raketas, galinčias nešti branduolinį užtaisą.

J. Corbynas ne kartą viešai kritikavo Rusiją dėl šios šalies visuomenės militarizacijos bei žmogaus teisių pažeidimų, jis dėl to savo nuomonės nekeičia, bet mano, jog ir tokiomis sąlygomis galima su Vladimiro Putino valdoma valstybe pagerinti santykius.

Apie santykių su Rusija gerinimą kalba ir naujai išrinktas JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Jis net eskaluoja mintį apie JAV atsiskyrimą nuo NATO ir dėl to susilaukė griežtos aljanso vadovybės kritikos.

NATO įspėjo Donaldą Trumpą

Tramvajaus avarija Londone sugriovė lietuvės šeimą

2016 11 14 09:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt