antradienis, rugsėjo 22 d.
JK sostinėje - skaudi netektis
tiesa.com

Spalio 6 dieną, šeštadienį, Londonas neteko vieno garsiausių visų laikų architekto Davido Markso, kuris sumodeliavo ir pastatė garsiąją „Londono akį“.

Būdamas vos 64 metų architektas šį pasaulį paliko po sunkios ilgai besitęsiančios ligos. Kas pakirto D. Marksą, viešai neatskleidžiama.

Našle liko jo žmona, kuri kartu yra ir šeimos verslo „Markso Barfieldo architektūra“ bendrasavininkė. Vyras iškeliavo dar tikrai per anksti, nes jo kuriami architektūriniai stebuklai buvo tik įpusėti. Kol vyrui leido sveikata, jis dirbo ties dviem dideliais ir pasaulinį pripažinimą turėsiančiais projektais, vienas iš jų tai milžiniškas stiklinis koridorius virš medžių viršūnių Kew soduose, o kitas – 360 laipsnių kapsulė Braitone, kurioje visas Londonas iš visų pusių tarsi ant delno.

Architektas buvo kilęs iš Švedijos, Stokholmo, į Londoną atvyko 1972 metais. „Londono akis“ tapusi ypatingu miesto simboliu buvo pastatyta 1999 metais. 75 milijonus svarų sterlingų kainavusi architektūrinio šedevro atrakcija buvo statoma netgi septynerius metus.

2017 10 10 08:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt