trečiadienis, balandžio 14 d.
JK sparčiai daugėja lytį pasikeisti norinčių vaikų
tiesa.com

Dėl savo lyties abejojančių nepilnamečių skaičius Jungtinėje Karalystėje nuo 2000-ųjų iki šiandien ženkliai išaugo, kai kurie iš jų svetimame kūne jaučiasi įkalinti vos pradėję eiti į mokyklą.

Šio sutrikimo kamuojamiems asmenims įkurtos iš šalies biudžeto finansuojamos specializuotos klinikos – Lyties identiteto vystymo tarnybos, veikiančios Londone bei Leedse. Šių centrų skelbiama statistika rodo, jog nuo 2000 metų itin padaugėjo vaikų, norinčių keisti lytį – šimtmečių sandūroje visoje JK tokių užregistruoti 97, o pernai – jau 1419.

Tokius pasikeitimus visuomenėje nagrinėjo BBC programos „Inside Out“ žurnalistai.

Kaip pavyzdį jie pasirinko 8 metų Nicholą iš Sheffieldo. Berniukas anksčiau nebūdingai savo bendraamžiams elgdavosi tik namuose – rengdavosi ir žaisdavo kaip mergaitė, o užpernai pradėjęs eiti į mokyklą paprašė, kad būtų vadinamas mergaitišku vardu – Amber.

Vaikas įsitikinęs, kad jis – mergaitė. Tokia žinia iš pradžių šokiravo artimiausius jo aplinkos žmones.

„Jaučiausi tarsi miręs, buvo labai liūdna. Nusprendžiau atsiriboti“, – pasakojo televizijai vyresnysis brolis.

Tik vėliau vaiko sprendimas sulaukė šeimos narių palaikymo.

„Geriau turėti laimingą mergaitę nei nelaimingą berniuką“, – sakė mama.

Norint oficialiai pakeisti vaiko vardą Jungtinėje Karalystėje būtinas tėvų sutikimas bei teismo sprendimas. Vėliau pase galima pakeisti lytš nurodančią raidę pase, o nuo 18 metų įmanomos ir korekcijos gimimo liudijime – lytį pasikeitęs asmuo gali nurodyti, kad gimė, pavyzdžiui, kaip mergaitė.

Pirmasis JK nėščias vyras eina į viešumą

2017 01 30 07:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt