sekmadienis, sausio 17 d.
Jungtinė Karalystė – labiausiai nuo alkoholio apsvaigusi šalis
tiesa.com
Pixabay.com

Alkoholio vartotojai Jungtinėje Karalystėje aspvaigsta gerokai dažniau, nei kitų šalių gyventojai, skelbia naujausia pasauliniu mastu atlikta apklausa. 2019 m. tyrime, kuriame dalyvavo 36 šalys, rašoma, kad britai 12 mėnesių laikotarpyje apsvaigsta vidutiniškai 51,1 kartą – t. y. bent kartą per savaitę.

Šis tyrimas atliktas po panašios apklausos, kurios metu paaiškėjo, kad bendras alkoholio vartojimas šalyje yra sumažėjęs, ypač tarp jaunų žmonių. Vis daugiau jų renkasi abstinenciją. Profesiorius Adamas Winstockas, apklausos sumanytojas, sakė, kad nors alkoholinių gėrimų vartojimas yra gerokai sumažėjęs, dauguma geriančiųjų stipriuosius gėrimus vartoja neatsakingai.

Londone įsikūrę mokslininkai apklausė 5400 Anglijos, Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos gyventojus ir daugiau nei 120 000 kitų pasaulio šalių gyventojų. Šis aštuntas kasmet organizuojamas tyrimas, kaip tikima, yra didžiausias pasaulyje.

Pagal tai, kaip dažnai žmonės svaiginasi alkoholiniais gėrimais, pirmauja anglakalbės šalys. Po Jungtinės Karalystės rikiuojasi JAV, Kanada, nuo jų neatsilieka ir Australija.

„Mums kartojama, kad per didelis alkoholio kiekis – kenkia. Taip ir yra, tačiau dabartinė visuomenei prieinama informacija nepaaiškina, kaip tinkamai ir saikingai vartoti alkoholį, ką reiškia būti apsvaigusiam ir visiškai girtam ir kad apsvaigti per metus nerekomenduojama ne daugiau nei 3-4 kartus, o ne kiekvieną savaitę, – sakė profesorius. – Kol nepakis mūsų kultūra ir mes netapsime labiau Europietiški bei pradėsime atsakingiau vartoti alkoholį, turėsime imtis ryžtingesnių veiksmų ir pagalvoti apie būdus, kaip paaiškinti žmonėms apie alkoholio žalą sveikatai, riziką ir kitus fktorius.“

Apklausos rezultatai nedžiugina kalbant ir dar apie vieną aspektą. Jungtinė Karalystė yra antra šalis po Australijos, kurioje dėl alkoholio vartojimo per pastaruosius 12 mėnesių net 3,7 proc. respondentų kvietėsi greitąją pagalbą. Tai – pakankamai didelis skaičius.

Maždaug 18,85 proc. apklausos dalyvių vėliau gailisi neatsakingai vartoję alkoholį, kai pasauliniu mastu šis skaičius siekia maždaug 20 proc.

2019 05 16 05:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt