ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Jungtinė Karalystė pripažinta galingiausia pasaulyje
tiesa.com

Kas galėjo įvykti, jog Didžiosios Britanijos galia iškilo, o Kinijos - krito? Reitingai rodo, kad Didžioji Britanija yra pirmaujanti valstybė, tarp 30 šalių, naudojančių „švelniąją galią“ (gebėjimą įkalbėti ir įtikinti), o tuo tarpu Kinija šiuo metu tik 30-oje vietoje, nors ji net keturis kartus turtingesnė už D. Britaniją. Beto Kinijos populiacija didesnė 20 kartų, o teritorijos dydis - net 40 kartų.

Atlikus apklausas išaiškėjo, kad D. Britanija vis dar turi gana didelę pasaulinę įtaką, rašo „The Economist“. Jungtinė Karalystė (JK) užima gana aukštą poziciją pasauliniu mąstu, nes jos gyventojai gali mėgautis kelionėmis be vizų net 174 šalyse. Tokį privalumą turi tik D. Britanijos gyventojai.

Šalies diplomatams per pastaruosius metus teko didžiausias skaičius nuolatinių misijų daugiašalėse organizacijose, kuriose įtraukta Prancūzija, be to JK labai gerai įvertinta kultūrinė jėga: į UNESCO saugomo paveldo sąrašą įtrauktos net 29 vietos!

D. Britanijoje išleidžiama daugiausia aukščiausias vietas užimančių muzikos albumų, daugiau nei bet kurioje kitoje šalyje, taip pat itin populiarios britų futbolo komandos buvo ir yra plačiai žinomos ir mėgstamos visame pasaulyje.

JK yra pasižymėjusi ir švietimo srityje, tačiau ne dėl mokyklų, kurių lygis gana vidutiniškas, tačiau dėl garsių ir kokybiškas studijas suteikiančių universitetų, kurie sugeba pritraukti daugybę studentų iš viso pasaulio.

Nors D. Britanija daugeliu atvejų visuomet buvo pirmaujanti valstybė, visgi prasčiau jai sekėsi su verslo valdymu, vien dėl to, kad šalis iš biudžeto moksliniams tyrimams ir plėtrai paskyrė vos 1,7 proc. BVP, tuo tarpu, kai Šiaurės Korėja tam nepagailėjo net 4 proc. BVP mokesčio. 

Portalndo paskelbti rodikliai turėtų nudžiuginti D. Britanijos valdžią, kurią pastaruoju metu tarsi išstūmė iš pasaulio reitingų lentelės, tačiau dabar, už turimas vertybes ir turtą JK ir vėl pakilo į pirmąją lentelės poziciją.

Visgi per ateinančius dvejus metus šaliai teks susidurti su referendumu dėl narystės Europos Sąjungoje; silpnesnės BBC įtakos ir nesibaigiančio imigracijos spaudimo, dėl kurio D. Britanijos universitetai gali tapti mažiau patrauklūs užsienio studentams.

2015 07 23 11:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt