penktadienis, liepos 3 d.
Jungtinę Karalystę puola skraidančios skruzdėlės
tiesa.com

Tūkstančiai Jungtinės Karalystės (JK) guventojų skundžiasi, kad juos debesimis puola skraidančios skruzdėlės. Socialiniai tinklai užtvindyti nusiskundimais dėl vabzdžių spiečių, o šalies įžimybės net susivienijo ir paskelbė vieša pasipiktinimą dėl ramiai gyventi neleidžiančių gyvių.

Gamtos mokslų ekspertai teigė, kad JK užplūdusi šilto oro banga be lietaus ypač palanki daugintis įvairiems vabzdžiams. Ne išimtis ir britus gąsdinančios skraidančios skruzdėlės, kurios, pajutusios palankias oro sąlygas, būriais lenda iš savo būveinių bei skrenda poruotis bei kurti naujų lizdų.

JK gyventojus „puolantys” vabzdžiai yra visiškai nepavojingos skruzdžių karalienės, ieškančios tinkamo partnerio kartos pratęsimui. Susiporavusios skruzdžių karalienės nusileidžia ant žemės, numeta sparnelius ir ieško tinkamo lizdo prasidėsiančiai naujai gyvybei.

Kaip pranešė naujienų portalas mirror.co.uk, britų televizijos žvaigždė Eamonnas Holmesas buvo vienas iš viešai besiskundžiančių gausybe skrajojančių ir ropojančių vabzdžių. „Praleidau popietę Totteridge rajone, Šiaurės Londone. Ar visur tokia pati skraidančių skruzdžių apgultis? Jų milijonai!”, - savo socialinėje paskyroje rašė žurnalistas.

Netikėtu skruzdžių antplūdžiu pasibaisėję JK gyventojai visoje šalyje socialiniuose tinkluose dalinasi šių vabzdžių nuotraukomis, nusiskundimais bei patarimais, kaip apsiginti nuo puolančių skruzdžių skraiduolių.

Štai keli patarimai, kaip atsikratyti skraidančių skruzdžių:

• Apipurkškite skruzdes su indų ploviklio ir vandens mišiniu. Indų ploviklis puikiai naikina vabzdžius, patekęs ant vabzdžio kūnelio jis sukelia dehidrataciją ir jis žūva.

• Į pagalbą pasitelkite lipnią juostą. Priviliojimui padėkite truputį maisto, o šalia – lipnią juostelę, lipniu paviršiumi aukštyn.

• Naudokite dirbtinius saldiklius. Kai kurie saldikiai skruzdėms yra mirtini, jei sumaišysite saldiklį su obuolių sultimis, susidariusi klampi pasta parkeliavusi kartu su skruzde į skruzdėlyną, gali pražudyti dalį populiacijos

• Apipilkite skruzdžių židinį karšu vandeniu.

Be minėtų priemonių taip pat galite naudoti vabzdžių naikinimui skirtus miltelius ar purškiklius. Arba tiesiog kantriai išlaukti, kol bagsis didžiosios „skruzdžių vestuvės”. Paprastai jos netrunka ilgiau nei pora dienų.

2015 08 03 11:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt